Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 17:53
Reklama

Waltorniści zagrali w kościele w Zawadzkiem. Świątynia wypełniła się po brzegi

W Zawadzkiem zabrzmiało mnóstwo pięknych dźwięków. W niedzielę, 31 lipca, zorganizowano tutaj wyjątkowy koncert pt. "Z waltornią przez dzieje". Kościół, w którym się odbył, wypełnił się po brzegi. Zobaczcie, co jeszcze przygotowano dla mieszkańców.
Waltorniści zagrali w kościele w Zawadzkiem. Świątynia wypełniła się po brzegi
Zespół BSA Horn Quartet podczas koncertu w kościele w Zawadzkiem
Autor: Stowarzyszenie Metanoya Zawadzkie

Waltorniści zagrali w Zawadzkiem

W niedzielę, 31 lipca, w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zawadzkiem odbył się koncert "Z waltornią przez dzieje" w wykonaniu zespołu BSA Horn Quartet. Powstał on w 2016 roku z inicjatywny jego członków mieszkających w Bursie Szkół Artystycznych w Opolu, skąd wzięła się nazwa.

Na co dzień zespół tworzą Szymon Krupa, Łukasz Ogaza, Franciszek Czech i Michał Maleska. Waltorniści zaprezentowali urozmaicony repertuar, który przyciągnął wielu słuchaczy zarówno z gminy, jak i okolic.

- Kościół zapełnił się po brzegi. Z repertuarem przeszliśmy od epoki baroku aż po muzykę rozrywkową. Panowała wyjątkowa atmosfera, a całe wydarzenie bardzo się udało - mówi Sybilla Czech ze Stowarzyszenia Metanoya Zawadzkie, które było organizatorem koncertu.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Tu mieszkam, tu się rozwijam, tu realizuję swoje pasje", na którego realizację stowarzyszenie pozyskało 100 tysięcy złotych z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. To niejedyne przedsięwzięcie, jakie zorganizowane zostanie z pozyskanych środków. 

Zaplanowano jeszcze dwa koncerty, które odbędą się na miejscu, wyjazdy do instytucji kultury, warsztaty cukiernicze, warsztaty wokalne dla chórzystów czy zakup instrumentów dla młodych muzyków. 

Z projektu skorzystać może cała lokalna społeczność. Warto śledzić stronę Stowarzyszenia Metanoya na Facebooku, gdzie pojawiają się informacje o poszczególnych wydarzeniach.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Aaaa 02.08.2022 17:02
Emeryci jak zawsze …

ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Pamiętajmy o tym, że drzewa pochodzą z lasu. Ludzie chcą mieć panele, drewniane deski, meble - pani Agnieszko, ludzie krzyczą, że chcą mieć las, a nie panele, proszę nie przeinaczać, co z tego, że zrzucicie odpowiedzialność na ministra, który zatwierdzi plan, wszyscy dobrze wiedzą, że minister potrzebuje na 500+, węgiel+ i chrust+, podpisze wszystko, żeby kasę odstać, a o las niech się troszczą następni...Data dodania komentarza: 17.08.2022, 12:09Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama