Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:30
Reklama

Dwa wypadki na autostradzie A4. W jednym zderzyło się pięć, w drugim trzy auta

Poniedziałek 1 sierpnia na autostradzie A4 pod Strzelcami Opolskimi nie należy do spokojnych. Najpierw około godz. 7.45 na drodze w kierunku Wrocławia zderzyło się pięć pojazdów, około godz. 10.20 doszło do zderzenia trzech samochodów.
Dwa wypadki na autostradzie A4. W jednym zderzyło się pięć, w drugim trzy auta
Na autostradzie A4 na wysokości Sieroniowic doszło do zderzenia pięciu pojazdów
Autor: fot. policja

Wypadek na autostradzie A4. Zderzenie pięciu aut pod Sieroniowicami

Obie sytuacje miały miejsce na remontowanym odcinku autostrady A4. Od kilku dni jezdnia w kierunku Wrocławia jest zamknięta na odcinku około 7 kilometrów od granicy z woj. śląskim do okolic węzła Kędzierzyn-Koźle, przez co kierowcy poruszający się w kierunku zachodnim jadą nitką w kierunku Katowic.

Na 279 kilometrze autostrady, na wysokości Sieroniowic, około godz. 7.45 doszło do zderzenia pięciu pojazdów. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Lewy pas ruchu w stronę Wrocławia był jednak zablokowany, co zaowocowało tworzeniem się zatoru. Poniedziałek to zwyczajowo dzień wzmożonego ruchu w kierunku Niemiec.

Na miejscu oprócz policjantów działały trzy zastępy straży pożarnej: dwa zastępy z JRG Strzelce Opolskie i jeden z OSP Ujazd.

Utrudnienia pojawiły się też na pojedynczej nitce w kierunku Katowic, bowiem kierowcy jadący w tamtym kierunku zwalniali, by popatrzyć na skutki kolizji.

Wypadek na autostradzie A4. Zderzenie trzech aut pod Strzelcami Opolskimi

Do drugiego zdarzenia doszło około godz. 10.20 na 277 kilometrze autostrady A4, pod Strzelcami Opolskimi. Na lewym pasie nitki w kierunku Wrocławia zderzyły się trzy samochody osobowe. I w tym przypadku szczęśliwie obyło się bez osób poszkodowanych.

Utrudnienia w tym miejscu trwały przez około godzinę. Obecnie ruch odbywa się tam bez utrudnień.

Natomiast kierowcy jadący w kierunku Katowic muszą się uzbroić w cierpliwość. Przed zwężeniem związanym z remontem autostrady utworzył się bowiem spory zator. Obecnie ma około pięciu kilometrów długości, a na jego pokonanie trzeba około 30 minut.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dach
Reklama