Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 19:23
Reklama

Zabytkowa sikawka konna już przy remizie OSP Kielcza. To duma strażaków

Do tej pory sikawka konna należąca do druhów z OSP Kielcza schowana była w czeluściach remizy. Dzięki ustawieniu wiaty chroniącej zabytek na czterech kołach przed warunkami atmosferycznymi stało się możliwe jego wyeksponowanie.
Zabytkowa sikawka konna już przy remizie OSP Kielcza. To duma strażaków
Takim sprzętem ratowano życie i mienie mieszkańców Kielczy ponad wiek temu. Dziś sikawka stoi pod wiatą jako zabytek
Autor: Archiwum prywatne

Finanse na tę budowlę uzyskano z programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Pozyskano na ten cel kwotę 16 200 zł, a dalsze 5 000 zł dołożyli burmistrz Zawadzkiego i radni.

Przy okazji zaprezentowania zabytku zadbano też o otoczenie wiaty. Strażacy, dzięki pomocy radnego, Pawła Małeckiego, uporządkowali i utwardzili obejście wokół wiaty.

Firma Wir-Bruk ze Strzelec Opolskich przekazała nieodpłatnie materiały do utwardzenia terenu, a sołtys Kielczy, Jan Czanguleit, kwiaty, które zostały posadzone przy strażnicy.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Strażak 03.08.2022 09:48
Suma podana, którą uzyskaliśmy od PSE jest błędna!!!! Proszę o sprostowanie

ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama