Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 19:18
Reklama

Film kręcony w Strzelcach Opolskich na festiwalu w Wenecji. Jest zwiastun

Zdjęcia do filmu "Chleb i sól" realizowano w Strzelcach Opolskich w ubiegłoroczne wakacje. Film będzie miał premierę na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, w sekcji "Horyzonty". W sieci pojawił się też zwiastun pełnometrażowego debiutu Damiana Kocura.
Film kręcony w Strzelcach Opolskich na festiwalu w Wenecji. Jest zwiastun
"Chleb i sól" - kadr z filmu kręconego w Strzelcach Opolskich
Autor: mat. prasowe

"Chleb i sól" - zwiastun filmu kręconego w Strzelcach Opolskich

Historia opowiadana w filmie "Chleb i sól" bazuje na prawdziwych wydarzeniach. Głównym bohaterem jest Tymek, student warszawskiej Akademii Muzycznej, który przyjeżdża na wakacje do rodzinnego miasteczka, do brata i mamy. To miejsce, w którym czas się zatrzymał, a centralnym punktem spotkań lokalnej młodzieży jest nowo powstały bar z kebabem. 

Młodzież toleruje obcokrajowców, ale z czasem narasta napięcie pomiędzy nimi a członkami lokalnej społeczności. U zastraszanych obcokrajowców zaczyna pojawiać się strach i poczucie zagrożenia. Z czasem dochodzi do tragedii. Zapowiedź tych wydarzeń można zresztą zobaczyć w zwiastunie filmu "Chleb i sól", który niedawno trafił do sieci.

Spora część zdjęć do filmu "Chleb i sól" realizowana była na terenie Strzelec Opolskich w wakacje 2021 roku. Na planie nie było profesjonalnych aktorów.

Za reżyserię odpowiada Michał Kocur, uważany jest za jednego z najzdolniejszych młodych reżyserów. Na swoim koncie ma szereg krótkich filmów, które zdobyły łącznie kilkadziesiąt nagród: „To, czego chcę”, „Nic nowego pod słońcem”, „1410”, „Moje serce”,  „21 dni”, „Powrót” czy „Dalej jest dzień”. "Chleb i sól" to jego pełnometrażowy debiut.

"Chleb i sól" na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji

Miasto mocno zaangażowało się we wsparcie filmowców przy pracach. Ratusz pomagał ekipie m.in. w załatwianiu formalności, a także w pozyskiwaniu lokacji i statystów. Dlatego też fakt, że film "Chleb i sól" zakwalifikowano do 79. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, to już dla miasta spory powód do radości.

Obraz kręcony w Strzelcach Opolskich reprezentuje Polskę w sekcji "Horyzonty". Zakwalifikowano do niej 17 innych filmów z całego świata, m.in. z Japonii, Włoch, Iranu i Argentyny.

79. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji odbywa się w dniach od 31 sierpnia do 10 września.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


"Chleb i sól" - kadr z filmu kręconego w Strzelcach Opolskich
"Chleb i sól" - kadr z filmu kręconego w Strzelcach Opolskich

fot. materiały prasowe

"Chleb i sól" - kadr z filmu kręconego w Strzelcach Opolskich
"Chleb i sól" - kadr z filmu kręconego w Strzelcach Opolskich

fot. materiały prasowe


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
U995 31.07.2022 17:00
I takie są Strzelce . Małe, prowincjonalne miasteczko które umiera. Rządzą ci sami ludzie od 30 lat, miasto bez prespektyw, bez pomysłu co dalej. Marazm i stagnacja.

Obywatel 01.08.2022 09:15
Noclegowania !!!, miasto ożywa tylko we wtorek i piątek na Placu Targowym....

ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama