Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 19:32
Reklama

Spotkanie mieszkańców i jubileusz orkiestry z Góry św. Anny. Ależ była biesiada!

Mieszkańcy Góry św. Anny spotkali się w sobotę, 30 lipca, by wspólnie biesiadować, a także świętować 60-lecie Parafialnej Orkiestry Dętej. Była uroczysta msza święta, poczęstunek, muzyka, atrakcje i radosna atmosfera. Dopisała również frekwencja.
Spotkanie mieszkańców i jubileusz orkiestry z Góry św. Anny. Ależ była biesiada!
Wesołe spotkanie mieszkańców Góry św. Anny
Autor: PL

W sobotę, 30 lipca, odbyło się spotkanie mieszkańców Góry św. Anny, które połączono z 60-leciem Parafialnej Orkiestry Dętej. Impreza miała odbyć się na placu przy miejscowym klubie wiejskim, ale ze względu na niekorzystną pogodę przeniesiona została do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiej. 

Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w intencji żyjących i zmarłych mieszkańców Góry św. Anny, a także obecnych i byłych członków Parafialnej Orkiestry Dętej. Odprawiono ją w miejscowej bazylice. Po niej uczestnicy udali się do Wysokiej, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Był poczęstunek, muzyka i występ Karoliny Treli, która rozbawiała gości i zachęcała do wspólnej zabawy. Nie zabrakło rozrywek dla najmłodszych. Przygotowano dla nich animacje i dmuchańce, z których chętnie korzystali. 

- Zaskoczyła nas frekwencja. Przybyło dużo ludzi, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Pogoda nam nie dopisała, ale towarzyszyła nam miła i wesoła atmosfera  - mówi Tobiasz Szendzielorz, sołtys Góry św. Anny. 

- Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali w organizację, a także pomogli nam w przygotowaniu wydarzenia- dodaje. 

Szczególnym punktem imprezy był koncert Parafialnej Orkiestry Dętej, która świętuje 60-lecie.

- Orkiestra powstała 60 lat temu z inicjatywy ojca Rogera. Wtedy była tylko garstka osób. Później przyszedł ojciec Stefan, który sam zaczął uczyć młodych chłopców gry na instrumentach i pozyskiwał dla nich instrumenty - opowiada Piotr Prus, dyrygent Parafialnej Orkiestry Dętej z Góry św. Anny. 

- Teraz orkiestrę tworzy większe grono osób. Mamy to szczęście, że w pobliżu działa szkoła muzyczna i dołączają do nas młodzi członkowie, w tym w większości synowie naszych muzykantów, co pozwala nam się rozwijać. Spotykamy się w każdy czwartek w sali przy klasztorze, by ciągle ćwiczyć nasze umiejętności. Naszą orkiestrę współtworzą również osoby z pobliskich miejscowości. Usłyszeć można nas na odpustach parafialnych, dożynkach, festynach czy imprezach jubileuszowych - wymienia.  

Na tym nie kończy się świętowanie. Wieczorem zaplanowano zabawę taneczną z zespołem Oxygen. 

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama