Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 17:58
Reklama

Budowa chodnika w Staniszczach Wielkich. Powiat nie odpuścił wykonawcy

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że powiat strzelecki ogłosił przetarg na budowę chodnika w Staniszczach Wielkich przy ul. 1 Maja. Wstępnie zadanie chciały zrealizować trzy firmy, a starostwo wybrało najkorzystniejszą ofertę. Firma chciała jednak zrezygnować z wykonania zadania, ale zarząd powiatu nie wyraził zgody.
Budowa chodnika w Staniszczach Wielkich. Powiat nie odpuścił wykonawcy
Na odcinku, który obejmują prace, obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h

Budowa chodnika w Staniszczach Wielkich

Na początku roku powiat strzelecki ogłosił przetarg na budowę chodnika w Staniszczach Wielkich przy ul. 1 Maja. Zadanie chciały zrealizować trzy firmy, a starostwo wybrało najkorzystniejszą ofertę. Ta została złożona przez Firmę Usługowo-Handlową „Karo” z Kadłubca i opiewała na 349 425,17 zł brutto. Firma jednak nie chciała wykonać zadania. Jak informował nas pod koniec maja starosta strzelecki Józef Swaczyna, wykonawca robót złożył wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron bez naliczania kar umownych ze względu na wzrost cen materiałów budowlanych. Sprawa była rozpatrywana.

Kilka dni temu prace na ul. 1 Maja jednak ruszyły, a ich wykonawcą jest firma „Karo” z Kadłubca. Jak przekazał nam Andrzej Ful, naczelnik wydziału dróg powiatowych w strzeleckim starostwie, zarząd powiatu nie wyraził zgody na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Nie zmieniła się również kwota za realizację inwestycji.

Przypomnijmy, że w ramach prac ma powstać chodnik o szerokości dwóch metrów. W planach jest także budowa kanalizacji deszczowej, przebudowa istniejących zjazdów na posesje, drogi boczne i pola uprawne, oczyszczenie kolektora kanalizacji deszczowej oraz remont i odtworzenie przydrożnych rowów.

Chodnik ma powstać od posesji przy ul. 1 Maja 52, czyli przy końcu istniejącego chodnika, i zakończy się w okolicach numeru 70, przed wiaduktem kolejowym.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Pamiętajmy o tym, że drzewa pochodzą z lasu. Ludzie chcą mieć panele, drewniane deski, meble - pani Agnieszko, ludzie krzyczą, że chcą mieć las, a nie panele, proszę nie przeinaczać, co z tego, że zrzucicie odpowiedzialność na ministra, który zatwierdzi plan, wszyscy dobrze wiedzą, że minister potrzebuje na 500+, węgiel+ i chrust+, podpisze wszystko, żeby kasę odstać, a o las niech się troszczą następni...Data dodania komentarza: 17.08.2022, 12:09Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama