Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 19:29
Reklama

Aktywne wakacje dla dzieci z powiatu strzeleckiego. Jak spędzają czas?

Dzieci i młodzież z gmin powiatu strzeleckiego nie może narzekać na nudę. Gminne jednostki przygotowały dla nich szereg atrakcji, jak wycieczki do zoo czy do muzeum.
Aktywne wakacje dla dzieci z powiatu strzeleckiego. Jak spędzają czas?
Pamiątkowe zdjęcie uczestników z wyjazdu do Jury Krakowsko-Częstochowskiej z gminy Ujazd

Leśnica - w świecie światła i koloru

Dzieci z gminy Leśnica w pełni wykorzystują wakacyjny czas. Niedawno wybrały się do muzeum światła i koloru, czyli Funzeum w Gliwicach. To miejsce, które poprzez interaktywne formy zwiedzania łączy zabawę i edukację.

Uczestnicy zapoznali się z ciekawostkami o świetle i kolorach, dowiedzieli się, jak powstają kolory, a także spacerowali po pomieszczeniach ze specjalnymi instalacjami, gdzie poznawali nie tylko magię świateł i kolorów, ale i dobrze się bawili.

- Byliśmy tutaj po raz pierwszy i dla większości było to coś nowego. Staramy się urozmaicać wyjazdy, tak aby najmłodsi za każdym razem mogli inaczej i interesująco spędzić czas - mówi Edyta Gola, dyrektor Leśnickiego Ośrodka Kultury i Rekreacji, który był organizatorem wyjazdu. - Nie brakowało nam atrakcji. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni pozytywnych emocji, a to jest najważniejsze - dodaje.

Przypomnijmy, że LOKiR przygotował ofertę na całe lato. Szczegółowe informacje o wakacyjnych atrakcjach i kolejnych wyjazdach pozyskać można w placówce lub na jej stronie facebookowej.

Ujazd - wyjazd do Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Mali mieszkańcy gminy Ujazd wybrali się w środę, 19 lipca, na wycieczkę do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, zorganizowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujeździe. Dzieci zwiedziły Jaskinię Nietoperzową, Zamek w Pieskowej Skale i Maczugę Herkulesa.

- Niesamowitą atrakcją były wspinaczki skalne oraz zjazdy linowe - mówi Krystyna Kałużny, dyrektor M-GODK w Ujeździe. - Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni - dodaje.

Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowali pracownicy M-GODK w Ujeździe.

Zawadzkie - wycieczka do zoo

W ramach atrakcji wakacyjnych zorganizowanych przez Bibliotekę i Kulturę w środę, 20 lipca, dzieci z gminy Zawadzkie wyjechały do opolskiego ogrodu zoologicznego. W wyjeździe udział wzięło 27 dzieci.

Na miejscu grupa oprowadzana była przez przewodniczkę, która opisywała mijane zwierzęta i opowiadała ciekawostki z trybu ich życia. Ponieważ 4-godzinna wycieczka odbywała się w czasie ogromnych upałów, dzieciom zafundowano lody.

Koszt wycieczki wynosił 20 zł od osoby. Resztę wydatków pokryto z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Dzieci z gminy Leśnica w Funzeum w Gliwicach
Dzieci z gminy Leśnica w Funzeum w Gliwicach

Zawadzkie - uczestnicy wycieczki do zoo
Zawadzkie - uczestnicy wycieczki do zoo


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama