Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:38
Reklama

Rusza program darmowej rehabilitacji pocovidowej. Kto może się zgłosić?

Osoby doświadczają problemów ze złapaniem oddechu, mają obniżoną sprawność ruchową czy kłopoty natury psychicznej po przechorowaniu COVID-19 mogą wziąć udział w pilotażowym projekcie „Tak dla zdrowia” firmowanym przez województwo opolskie. Zgłaszać mogą się także ci, co nie mają udokumentowanego zakażenia koronawirusem.
Rusza program darmowej rehabilitacji pocovidowej. Kto może się zgłosić?
Po wypełnieniu ankiety otrzymuje się zaproszenie na pogłębioną diagnostykę
Autor: fot. pixabay.com

Darmowa rehabilitacja po COVID-19 w woj. opolskim - dla kogo?

- Mamy świadomość, że skala zachorowalności na COVID-19 jest większa, niż wynikałoby to ze statystyk – mówi Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa nadzorująca w urzędzie marszałkowskim kwestie związane z ochroną zdrowia. - Część osób mogła nawet przejść przez tę chorobę bezobjawowo, a dopiero teraz odczuwa jej długofalowe negatywne skutki. Dlatego i one mogą wziąć udział w przygotowanym przez nas projekcie.

Nabór chętnych już trwa. Zgłosić może się każdy, kto odczuwa skutki przechorowania COVID-19. Jedyne ograniczenia to wiek – trzeba mieć ukończonych 18 lat – a także konieczność zamieszkiwania na terenie województwa opolskiego.

Aby wziąć udział w projekcie, na początek trzeba wypełnić ankietę, dostępną w sieci pod adresem internetowym projektu "Tak dla zdrowia" lub zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, by umówić się na bezpłatną wizytę kwalifikacyjną do projektu.

- Kolejnym krokiem jest zaproszenie na pogłębioną diagnostykę, podczas której następuje kwalifikacja do rehabilitacji – wskazuje Zuzanna Donath-Kasiura.

Gdzie odbywa się rehabilitacja po COVID-19 w woj. opolskim?

W zależności od tego, jakie kłopoty u danej osoby występują po przechorowaniu COVID-19, możliwe jest skierowanie na trzytygodniowy, bezpłatny pobyt w jednej z trzech placówek medycznych. Są to:

  • Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup (dla osób mających kłopoty z oddychaniem),
  • Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie (dla osób doświadczających problemów motorycznych),
  • Centrum Terapii Nerwic w Mosznej (dla osób z problemami natury psychicznej, jak zaburzenia pamięci).

- Pomyśleliśmy też o osobach, które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na trzytygodniowy turnus rehabilitacyjny. Nawiązaliśmy współpracę z 20 gabinetami rehabilitacyjnymi w całym województwie, do których uczestnicy projektu będą mogli przyjeżdżać na zabiegi. Oprócz tego rehabilitanci będą dojeżdżać do osób, które nie mogą się ruszyć z domu – wylicza pani wicemarszałek.

Dzięki projektowi „Tak dla zdrowia” z bezpłatnej rehabilitacji pocovidowej skorzystać mogą nawet dwa tysiące osób. Jego wartość to blisko 12 mln zł.

Warto pospieszyć się ze zgłoszeniem, bowiem obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama