Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 19:15
Reklama

Leśnica z dotacją na inwestycje kanalizacyjne. Gdzie będą realizowane?

Gmina Leśnica otrzymała niemal 3 miliony złotych dofinansowania na realizację inwestycji wodno-kanalizacyjnych na terenie Zalesia Śląskiego oraz Krasowej. W pierwszej miejscowości zaplanowano wymianę starego wodociągu i budowę nowej kanalizacji sanitarnej, a w drugiej budowę kanalizacji deszczowej. Skorzystają mieszkańcy i przedsiębiorcy.
Leśnica z dotacją na inwestycje kanalizacyjne. Gdzie będą realizowane?
Ulica Ujazdowska w Zalesiu Śląskim zyska nową kanalizację
Autor: PL

Gmina Leśnica z dotacją na inwestycje kanalizacyjne

Gmina Leśnica otrzymała prawie 3 miliony złotych dofinansowania na inwestycje wodno-kanalizacyjne, które realizowane będą na terenie Zalesia Śląskiego oraz Krasowej. - Cieszymy się z pozyskanych środków, ponieważ dzięki nim zrealizujemy dwa potrzebne i ważne zadania - mówi Andrzej Iwanowski, zastępca burmistrza Leśnicy. 

W ramach inwestycji w Zalesiu Śląskim wymieniony zostanie stary wodociąg i wybudowana nowa kanalizacja sanitarna na ulicy Ujazdowskiej oraz ulicy św. Jadwigi.

- Po zakończeniu tych działań kolejni mieszkańcy będą mogli podłączyć się do sieci kanalizacyjnej, a do wykonania i skanalizowania całej miejscowości pozostanie już tylko kawałek ulicy Dworcowej - wylicza zastępca burmistrza.

Z kolei w Krasowej prace realizowane będą na terenach inwestycyjnych. - Zaplanowano budowę kanalizacji deszczowej, odprowadzającej wody opadowe i wody roztopowe z tych terenów. To inwestycja bardzo oczekiwana przez naszych przedsiębiorców, ale również przedsiębiorców, którzy kierują do nas pytania i zainteresowani są terenami inwestycyjnymi - mówi Andrzej Iwanowski. 

Dofinansowanie pozyskano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Koszt całego przedsięwzięcia wynosi 3,4 miliona złotych. Brakujące środki zostaną dołożone z gminnego budżetu. 

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama