Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:32
Reklama

Mieszkańcy Opolszczyzny mają 12 mln zł do wykorzystania w bonach turystycznych

Zbliża się półmetek wakacji. Tymczasem – jak alarmuje opolski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - mieszkańcy naszego regionu nie aktywowali jeszcze 18 tys. bonów turystycznych wartych 12,2 mln zł. Kto nie wykorzysta bonu do 30 września, ten straci pieniądze.
Mieszkańcy Opolszczyzny mają 12 mln zł do wykorzystania w bonach turystycznych
Autor: fot. pixabay.com

Polski bon turystyczny wynosi 500 zł na dziecko, bądź 1000 zł na dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością. Wprowadzono go w wakacje 2020 roku jako wsparcie dla rodzin, jak i firm z branży turystycznej, które ucierpiały wskutek pandemii koronawirusa. Z jego pomocą można pokryć część kosztów związanych z pobytem w hotelu, pensjonacie czy w gospodarstwie agroturystycznym.

- Bonem turystycznym można też opłacić wyjazd dziecka na kolonię, obóz, zieloną szkołę oraz jednodniową wycieczkę bez noclegu, o ile obejmuje ona dwie usługi tzn. transport i zwiedzanie – mówi Sebastian Szczurek, rzecznik opolskiego ZUS.

Bon turystyczny 2022. W woj. opolskim na aktywację czeka 18 tys. bonów

Do tej pory rodzice z woj. opolskiego aktywowali 77,5 tys. bonów spośród 95 tys. przyznanych świadczeń. Przekłada się to na 53 mln zł.

- Liczba bonów, które opolscy rodzice i opiekunowie wykorzystali w całości - co do złotówki - przekroczyła 48,5 tys. Zaś liczba bonów wykorzystanych częściowo to obecnie 46,8 tys. – wylicza Sebastian Szczurek.

- Mieszkańcy woj. opolskiego nie aktywowali jeszcze 18 tys. bonów turystycznych wartych 12,2 mln zł. Zostały na to tylko dwa miesiące. Niewykorzystane bony stracą ważność 30 września – podkreśla rzecznik opolskiego ZUS.

Co ważne, wspomniany termin dotyczy tylko płatności za wycieczkę. Sama impreza może się odbyć po 30 września.

Bon turystyczny 2022. Ile opolskich firm go honoruje?

Na Opolszczyźnie płatność bonem przyjmuje obecnie 311 podmiotów.

- To najmniejsza liczba spośród wszystkich województw. W Polsce płatności bonem turystycznym przyjmuje nieco ponad 31 tysięcy firm. Najwięcej jest ich na terenie województw pomorskiego - ponad 6,2 tys. – oraz małopolskiego - 5,5 tys. – wylicza Sebastian Szczurek. 

Lista podmiotów turystycznych, które honorują płatność bonem jest dostępna na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

Bon turystyczny 2022. Jak go aktywować?

Aktywacja bonu turystycznego odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

- Wystarczy, że po zalogowaniu na swoim koncie PUE uzupełnisz swoje dane kontaktowe, a następnie aktywujesz bon, otrzymując unikalny 16-cyfrowy numer. Podczas opłaty bonem należy go podać, po czym opiekun SMSem otrzyma indywidualny kod, którym potwierdzi transakcję – opisuje Sebastian Szczurek.

Rzecznik opolskiego ZUS przypomina, że bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama