Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 17:35
Reklama

Ujazd. Gmina dostała prawie 3 miliony złotych na poprawę gospodarki wodnej

Gmina Ujazd pozyskała prawie 3 mln zł dofinansowania na podjęcie kolejnych działań związanych z poprawą gospodarki wodnej. To jedno z ważniejszych zadań, które realizowane jest od trzech lat. Tym razem prace wykonywane będą na osiedlu Goj w Ujeździe, osiedlu Janków w Olszowej i stacji wodnej w Sieroniowicach.
Ujazd. Gmina dostała prawie 3 miliony złotych na poprawę gospodarki wodnej
Na terenie gminy Ujazd od trzech lat prowadzone są działania nad poprawą gospodarki wodnej
Autor: Gmina Ujazd

Miliony na wodę dla Ujazdu 

Gmina Ujazd pozyskała prawie 3 mln zł dofinansowania, które umożliwi podjęcie kolejnych działań związanych z poprawą gospodarki wodnej na jej terenie.

- To nasz sztandarowy projekt, który realizujemy od trzech lat -  przypomina burmistrz Hubert Ibrom.

Zadanie obejmie budowę kanalizacji na osiedlu Goj, które jest jedynym miejscem w Ujeździe nieposiadającym do niej dostępu, a jego mieszkańcy na taką inwestycję czekali od dłuższego czasu. Zaplanowano również wymianę starego azbestowego wodociągu na osiedlu Janków w Olszowej oraz rozbudowę stacji uzdatniana wody w Sieroniowicach, która zaopatruje w wodę Sieroniowice, Grzeboszowice, Jaryszów, Balcarzowice i Nogowczyce.

Od początku trwania projektu zmodernizowano stację wodną w Ujeździe dostarczającą wodę na terenie Ujazdu i Niezdrowic, a także stację w Zimnej Wódce, która zaopatruje Zimną Wódkę, Olszową, Księży Las, Stary Ujazd i Strefę Aktywności Gospodarczej. Zapętlono wodociągi między Zimną Wódką a Sieroniowicami oraz między Niezdrowicami a osiedlem Piaski, gdzie wybudowano również sieć wodno-kanalizacyjną.

- Dzięki tym działaniom po raz pierwszy w czerwcu nie było problemów z dostępnością wody w Ujeździe i Niezdrowicach. Wiadomo, że mogą pojawiać się różne awarie, które czasowo blokują dostarczanie wody, ale staramy się na bieżąco je naprawiać - mówi burmistrz. 

- Na osiedlu na Wzgórzu i osiedlu Piaski w Ujeździe poprawiło się ciśnienie wody poprzez montaż zestawów hydroforowych, które podbiły ciśnienie wody. Minimalnie wzrosło również ciśnienie w całym obszarze zasilanym przez stację w Sieroniowicach poprzez połączenie wodociągu ze stacją w Zimnej Wódce. W razie awarii stacji w Sieroniowicach woda pompowana jest ze stacji w Zimnej Wódce, dzięki czemu mieszkańcy mają dostępną wodę w kranach - wylicza.

Środki na realizację nowych zadań mających poprawić gminną sytuację wodną pozyskano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Pamiętajmy o tym, że drzewa pochodzą z lasu. Ludzie chcą mieć panele, drewniane deski, meble - pani Agnieszko, ludzie krzyczą, że chcą mieć las, a nie panele, proszę nie przeinaczać, co z tego, że zrzucicie odpowiedzialność na ministra, który zatwierdzi plan, wszyscy dobrze wiedzą, że minister potrzebuje na 500+, węgiel+ i chrust+, podpisze wszystko, żeby kasę odstać, a o las niech się troszczą następni...Data dodania komentarza: 17.08.2022, 12:09Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama