Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:16
Reklama

Teatr jak dzieło sztuki. Modernizację przeprowadziła strzelecka spółka Adamietz

Teatr Letni im. Heleny Majdaniec w Szczecinie to jedna z flagowych inwestycji spółki Adamietz ze Strzelec Opolskich. Jak informują przedstawiciele spółki w czerwcu rozpoczęła się gruntowna przebudowa i rozbudowa obiektu na zlecenie miasta Szczecin.
Teatr jak dzieło sztuki. Modernizację przeprowadziła strzelecka spółka Adamietz
Konstrukcja robi wrażenie szczególnie, gdy jest oświetlona
Autor: Adamietz

Adamietz ze Strzelec Opolskich i teatr w Szczecinie 

Projekt na modernizację Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w Szczecinie przygotowało biuro architektoniczne Flanagan Lawrence z Londynu, które wygrało w miejskim konkursie.

- To wyjątkowe miejsce na mapie miasta i całego regionu - mówią przedstawiciele spółki Adamietz. 

Kubatura proscenium (części sceny przed kurtyną) liczy ok. 2 700 m3, jego powierzchnia to ok. 550 m2, z kolei powierzchnia estrady wynosi ok. 750 m2, a widowni - ok. 2 400 m2. Dach zajmuje ok. 4 300 m2 powierzchni, a 2 700 to liczba miejsc siedzących na zadaszonej widowni.

- Ale nie tylko o liczby chodzi, lecz również o fantastyczną, oryginalną, a jednocześnie funkcjonalną bryłę, która zachwyca nowoczesnością, niepowtarzalną kolorystyką i innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi - zapewniają przedstawiciele wykonawcy. - Dodatkowo niepowtarzalnych wrażeń estetycznych dostarczą światła o różnym natężeniu, mieniące się w wielu odcieniach.

Otwarcie zmodernizowanego Teatru Letniego - budowlanego działa sztuki - zaplanowano na piątek, 29 lipca.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Hrabia 29.07.2022 21:49
Przepiękny

ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Pamiętajmy o tym, że drzewa pochodzą z lasu. Ludzie chcą mieć panele, drewniane deski, meble - pani Agnieszko, ludzie krzyczą, że chcą mieć las, a nie panele, proszę nie przeinaczać, co z tego, że zrzucicie odpowiedzialność na ministra, który zatwierdzi plan, wszyscy dobrze wiedzą, że minister potrzebuje na 500+, węgiel+ i chrust+, podpisze wszystko, żeby kasę odstać, a o las niech się troszczą następni...Data dodania komentarza: 17.08.2022, 12:09Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama