Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:44
Reklama

Druhowie OSP z Zalesia Śląskiego i Raszowej z medalami na olimpiadzie w Słowenii

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu Śląskim i drużyny seniorskie z OSP w Raszowej wróciły z Międzynarodowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Słowenii. Tam stanęły do rywalizacji ze strażakami z 20 krajów. Udało im się zdobyć medale!
Druhowie OSP z Zalesia Śląskiego i Raszowej z medalami na olimpiadzie w Słowenii
Młodzież z OSP w Zalesiu Śląskim po powrocie do domu. Powitali ich strażacy i najbliżsi, którzy razem z nimi cieszyli się zdobytym medalem
Autor: OSP Zalesie Śląskie

OSP Zalesie Śląskie i Raszowa z medalami w Słowenii

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu Śląskim i trzy drużyny seniorskie z OSP w Raszowej wróciły z Międzynarodowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych CTIF, które odbyły się w dniach 17-24 lipca w Celje w Słowenii. O tym, że wyruszyły na zawody pisaliśmy w sobotę, 16 lipca. Strażacka olimpiada, w której wystartowało ponad  2500 zawodników z 20 krajów, to jedne z największych na świecie zawodów w sporcie pożarniczym. Uczestnicy mierzyli się w ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej. 

Młodzi druhowie OSP Zalesie Śląskie po raz pierwszy wzięli udział w międzynarodowych zmaganiach i wrócili z nich z sukcesem. Zajęli 11. miejsce, zdobywając srebrny medal. 

- To fantastyczny wynik, biorąc pod uwagę fakt, że w zawodach wzięło udział aż 31 młodzieżowych drużyn z całego świata. Nasza młodzież pięknie reprezentowała nie tylko Polskę, ale przede wszystkim naszą miejscowość. Wcześniejsze treningi i praca zaowocowały, z czego możemy być teraz dumni. Medal z pewnością znajdzie wyjątkowe miejsce w naszej remizie - mówi Krzysztof Golly, trener MDP w Zalesiu Śląskim, którego wspierali trenerzy Krzysztof Strużyna oraz Adrian Alscher. 

- Dziękujemy całej naszej kadrze, wszystkim tym, którzy przygotowali naszych reprezentantów do olimpiady, wspierali nas, darzyli dobry słowem i kibicowali, a także naszym sponsorom, bez których wyjazd nie byłby możliwy. Byli to: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Biuro Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego UMWO, gmina Leśnica, powiat strzelecki, firmy Adamietz, Arpanel, Sigo, Transannaberg, Transkom, Agrocentrum, Bud-Mar, Brandbull, Gajbau, Roldam, Agro-Eko, Bocar, Fire-Max i Diam-Spec, Dom Pielgrzyma w Górze św. Anny, Sala u Alojza, Bank Spółdzielczy w Leśnicy, Związek OSP RP, OSP w Pcimiu, MDP i OSP Miejsce Odrzańskie, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz Komenda Wojewódzka PSP w Opolu - wylicza.

OSP Raszowa reprezentowały dwie drużyny męskie, które uplasowały się w srebrnej strefie medalowej, i jedna kobieca, która wróciła z brązowymi medalami. To już czwarty raz z rzędu, kiedy strażacy z Raszowej stanęli do międzynarodowej rywalizacji.

- Aby zakwalifikować się na olimpiadę, drużyny musiały przejść długą drogę i wygrać zawody powiatowe, wojewódzkie oraz znaleźć się w ścisłej czołówce na Mistrzostwach Polski, które odbyły się w ubiegłym roku w Koninie - mówi Marcin Murlowski, prezes OSP w Raszowej. 

- Pragnę podziękować zawodnikom naszej jednostki za czas poświęcony na treningi. Bardzo dziękujemy naszym niezawodnym kibicom, którzy pokonali długą drogę, aby zobaczyć starty i kibicować naszym drużynom, a także wszystkim sponsorom, którzy umożliwili nam wyjazd. Wsparli nas: Urząd Miejski w Leśnicy, Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Oddział Wojewódzki Związku OSP RP Województwa Opolskiego, Zarząd Główny Związku OSP RP, Komenda Główna PSP w Warszawie, Bank Spółdzielczy w Leśnicy oraz firmy Elin Instalacje, Jokey Poland, Fluorochemika Poland i ICSO Chemical Production - dodaje.

Gratulujemy sukcesów!

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama