Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:37
Reklama

Autokar z niebezpieczną usterką. Zobaczcie, co odkryli inspektorzy w Piotrówce

Inspektorzy opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali w Piotrówce autokar do kontroli. Okazało się, że pojazd przewożący pasażerów na wycieczkę do Wrocławia miał niebezpieczną usterkę. Autokar nie mógł jechać dalej, a przewoźnik i osoba zarządzająca transportem w przedsiębiorstwie poniosą konsekwencje.
Autokar z niebezpieczną usterką. Zobaczcie, co odkryli inspektorzy w Piotrówce
Kontrolowany pojazd
Autor: WITD Opole

Inspektorzy opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego w Kędzierzynie-Koźlu w ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczny autokar-wakacje" w czwartek, 21 lipca, prowadzili działania na naszym powiecie. W Piotrówce zatrzymali do rutynowej kontroli autokar należący do polskiego przewoźnika. 

- Kontrola stanu technicznego pojazdu zakończyła się wykryciem usterki zakwalifikowanej jako niebezpieczna. Stwierdzono, iż z nieszczelnej jednostki napędowej wydobywa się olej, zagrażając zarówno bezpieczeństwu ruchu drogowego, jak i naruszając wymagania ochrony środowiska - informują inspektorzy. 

W związku z tym funkcjonariusze wydali zakaz dalszej jazdy, zatrzymali dowód rejestracyjny. Kierowca został ukarany mandatem karnym za poruszanie się pojazdem, który jest niesprawny technicznie. Konsekwencje administracyjne poniosą również przewoźnik oraz osoba zarządzająca transportem w przedsiębiorstwie. 

Jak dodają inspektorzy, przewoźnik nie był w stanie podstawić innego autobusu, dlatego musiał wynająć inną firmę przewozową do wykonania przejazdu. 

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama