Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:17
Reklama

W Otmicach babcie mają czas na wszystko. I dla wnuków i dla siebie

Obraz babci w ostatnich czasach bardzo się zmienił. Niegdyś kojarzył nam się ze starszą panią, która dzierga na drutach, piecze ciasta i zawsze ma czas na opiekę nad wnukami, gdy rodzice pracują. Dzisiaj babcie stają się „młodsze”. Zamiast siedzieć w kuchni, ogrodzie i całymi dniami bawić wnuki, stawiają na siebie, realizując swoje pasje, korzystając z życia.
W Otmicach babcie mają czas na wszystko. I dla wnuków i dla siebie
Seniorzy mają czas nie tylko dla wnuków, lecz także na swoje zainteresowania. W Otmicach spotykają się w klubie

Dla wnuków też znajdują tyle czasu, ile potrzeba, są zorganizowane, mobilne i nie brak im pomysłów na kreatywne zabawy. Nie dają się wpisać w schematy sprzed lat. Długie spódnice zamieniły na jeansy i adidasy, spokojne życie zamieniły na bardziej aktywne, coraz częściej uprawiają sporty czy prowadzą towarzyski tryb życia, uwielbiają podróże. Zamiast placuszków i słodkich wypieków, wybierają dietetyczne obiady. Odwiedzają salony kosmetyczne czy spa, należą do aktywnych grup seniorów.

- Obecnie jest więcej czasu na wnuki, mało kto pracuje w polu. Wszystkie obowiązki można pogodzić, a dzieci mają też swoje zajęcia dodatkowe z tańca, piłki i różne inne. Rodzice chcą też, aby dzieci się czegoś nauczyły i przebywały z rówieśnikami, więc wybierają żłobki czy przedszkola - mówi jedna z babć.

- Obecnie babcia to nie jest wieloczynnościowy robot, mamy czas dla siebie, wychodzimy, spotykamy się, spełniając swoje pasje i zainteresowania. Jeśli córka czy syn poproszą o opiekę nad wnukami, też chętnie się nimi zajmę, ważne, aby umieć to wypośrodkować - mówi pani Barbara.

- Te myślenie trochę się zmieniło, rodzice też nie obarczają dziećmi dziadków. Starają się planować ewentualną opiekę, tak aby pogodzić nasze plany - mówi jedna z pań.

- Ja chętnie zajmuję się wnukami, mieszkamy razem. Rano odprowadzam ich do szkoły, przedszkola, mam trening zaliczony. Wspólne gotowanie sprawia nam wiele radości, a i na swoje zainteresowania mam czas. Bo wnuki nie są zawsze, a jeśli jeszcze chcą, to i ja się cieszę, że mnie odwiedzają - dodaje pani Maria.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Pamiętajmy o tym, że drzewa pochodzą z lasu. Ludzie chcą mieć panele, drewniane deski, meble - pani Agnieszko, ludzie krzyczą, że chcą mieć las, a nie panele, proszę nie przeinaczać, co z tego, że zrzucicie odpowiedzialność na ministra, który zatwierdzi plan, wszyscy dobrze wiedzą, że minister potrzebuje na 500+, węgiel+ i chrust+, podpisze wszystko, żeby kasę odstać, a o las niech się troszczą następni...Data dodania komentarza: 17.08.2022, 12:09Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama