Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:12
Reklama

Mieszkańcy Kolonowskiego chcieliby publiczny zegar. Co na to samorząd?

Na jednej z sesji radna Helena Grzesik wnioskowała o zamontowanie dużego zegara w Kolonowskiem. Są osoby, szczególnie starsze, które nie mają przy sobie telefonów komórkowych czy zegarków, i nie mają możliwości sprawdzić, która jest godzina. Jak do sprawy podchodzi urząd gminy w Kolonowskiem?
Mieszkańcy Kolonowskiego chcieliby publiczny zegar. Co na to samorząd?
Na wielu kościołach zamontowane są zegary. W Kolonowskiem takiego nie ma, ale być może to kwestia czasu

Po wniosku Heleny Grzesik w internecie została przeprowadzona ankieta z jednym pytaniem. Te dotyczyło właśnie instalacji zegara w mieście.

- W ankiecie udział wzięły 74 osoby, 55 pozytywnie oceniło pomysł, 10 wyraziło swoją dezaprobatę, a 9 nie miało zdania na ten temat - mówi Konrad Wacławczyk, wiceburmistrz Kolonowskiego. 

- Na obecną chwilę w budżecie nie ma takiego zadania. Nie znamy również orientacyjnych kosztów jego realizacji. Jednak z uwagi na zainteresowanie przeanalizujemy możliwości realizacji tego zadania w przyszłości - dodaje.

W wielu miastach zegary instalowane są na budynkach urzędu miasta, kościołach, centralnych punktach. Gdzie w Kolonowskiem mógłby się pojawić taki zegar? Macie jakieś pomysły?

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
As 17.07.2022 07:39
Absurdalny pomysł. Dużo taniej będzie kupić wszystkim starszym osobom w gminie, ba w całym powiecie zegarki.

Jan 16.07.2022 20:33
Jak będzie stał w kolonowskiem to trzeba będzie starszym osobom z Fosowskiego zakupić lornetki.

Jan 16.07.2022 06:23
Na Placu Piastowskim w Fosowskiem

Swoj 16.07.2022 17:10
Bardzo dobre miejsce. W Kolonowskiem starszym osobom z funduszy uni prosze zakupic i rozdac lornetki.

ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Pamiętajmy o tym, że drzewa pochodzą z lasu. Ludzie chcą mieć panele, drewniane deski, meble - pani Agnieszko, ludzie krzyczą, że chcą mieć las, a nie panele, proszę nie przeinaczać, co z tego, że zrzucicie odpowiedzialność na ministra, który zatwierdzi plan, wszyscy dobrze wiedzą, że minister potrzebuje na 500+, węgiel+ i chrust+, podpisze wszystko, żeby kasę odstać, a o las niech się troszczą następni...Data dodania komentarza: 17.08.2022, 12:09Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama