Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:49
Reklama

Jak nie zgubić się w lesie? Nadleśnictwo Zawadzkie ma rady dla spacerowiczów

Zaczęły się wakacje, czas letnich wędrówek np. po lesie. Jak nie pobłądzić na leśnych duktach? Dla spacerowiczów mamy kilka rad specjalistów z Nadleśnictwa Zawadzkie.
Jak nie zgubić się w lesie? Nadleśnictwo Zawadzkie ma rady dla spacerowiczów

Jak nie zgubić się w lesie? Leśnicy radzą mieszkańcom 

Kiedy wybierasz się do lasu planuj trasę wycieczki, możesz skorzystać z mapy lub ściągnąć bezpłatną apkę Banku Danych o Lasach ze strony www.bdl.lasy.gov.pl. Sprawdź, czy trasa wycieczki nie przebiega przez miejsca objęte zakazem wstępu do lasu, np. przez wysokie zagrożenie pożarowe lub inne przyczyny (zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl). 

Dobrze naładuj telefon komórkowy - to ważne, by mieć dostęp do elektronicznej mapy i kontakt ze światem. Sprawdź prognozy meteorologiczne - lepiej odpuść, gdy nadchodzą burze. Poinformuj bliskich, gdzie wyruszasz.

Jeśli już się zgubimy, idźmy w jednym kierunku, a prędzej czy później dojdziemy do bezdrzewnego pasa lub drogi wyznaczającej tzw. linię oddziałową. Podążając wzdłuż tej linii, natrafimy na słupek z numerem oddziału. Wystarczy odnaleźć go na elektronicznej mapie, by zorientować się w swoim położeniu.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama