Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 19:12
Reklama

Stop dla raka. Uwaga! Zmiana terminu spotkania w Piotrówce

W gminie Jemielnica odbywają się warsztaty w ramach programu profilaktycznego "Stop dla raka jelita grubego". Pod koniec czerwca spotkali się na nich mieszkańcy Jemielnicy.
Stop dla raka. Uwaga! Zmiana terminu spotkania w Piotrówce
Warsztaty w Jemielnicy
Autor: Archiwum prywatne

"Stop dla raka jelita grubego" to projekt dofinansowany z funduszy europejskich, a realizowany przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu. Bezpłatne warsztaty obejmowały spotkanie z pielęgniarką i dyskusję na temat profilaktyki raka, zajęcia kulinarne z dietetykiem oraz ruchowo-oddechowe z trenerem aktywności fizycznej.

- W spotkaniu uczestniczyło 20 osób, które mogły skorzystać z ciekawych porad - mówi Adelajda Wiechoczek, sołtyska Jemielnicy. - Każdy otrzymał materiały edukacyjne do domu.

Jak poinformowała nas pani sołtys, za miesiąc, 8 sierpnia, o godz. 17.00 warsztaty zostaną powtórzone.

- Zależy nam, by mogły z nich skorzystać także osoby pracujące - mówi Adelajda Wiechoczek, która przyjmuje zapisy chętnych pod numerem tel. 505 118 970. Lista cały czas jest otwarta. Można dołączyć. - Z projektu profilaktycznego wykonywana jest także kolonoskopia - dodaje.

Warsztaty "Stop dla raka jelita grubego" odbyły się również w innych miejscowościach gminy Jemielnica. W Piotrówce pierwotnie planowano je na 8 lipca, ale w środę podano nową datę 19 lipca o godz. 17.30 w budynku świetlicy wiejskiej.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama