Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:52
Reklama

Pisklę sokoła spadło z kościelnej wieży. Policjant ochronił je przed kotami

Mundurowy podczas spaceru z rodziną zauważył pisklę sokoła. Wszystko wskazywało na to, że młody ptak wypadł z gniazda na kościelnej wieży. Zbliżały się do niego koty. Policjant otoczył zwierzę opieką.
Pisklę sokoła spadło z kościelnej wieży. Policjant ochronił je przed kotami
Pisklę sokoła spadło z kościelnej wieży. Policjant ochronił je przed kotami
Autor: fot. policja

Pisklę sokoła spadło z kościelnej wieży. Policjant ochronił je przed kotami

Sytuacja miała miejsce w centrum Namysłowa. Policjant po służbie spacerował z rodziną. Zauważył na chodniku małe pisklę. Zwierzę było bardzo wystraszone i nie mogło się samodzielnie poruszać.

- Okazało się, że to pisklę sokoła pustułki, które najprawdopodobniej wypadło z gniazda i spadło z 45-metrowej kościelnej wieży. Ten drapieżny ptak pochodzi z rodziny sokołowatych i na terenie Polski jest pod ścisłą ochroną gatunkową - mówi Paweł Chmielewski, oficer prasowy namysłowskiej policji.

W pobliżu pisklęcia kręciły się już koty. Dlatego funkcjonariusz postanowił zaopiekować się ptakiem. Znalazł karton i umieścił w nim zwierzę. Nakarmił je i zawiózł do miejscowego weterynarza. - Okazało się, że zwierzę jest bardzo potłuczone, ma połamane nogi i potrzebuje specjalistycznej opieki - opisuje Paweł Chmielewski.

Z pomocą przyszła fundacja Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt AVI oraz namysłowska Straż Miejska.

- Jej funkcjonariusze przetransportowali pisklę do Opola, gdzie zwierzę trafiło pod opiekę specjalistów z fundacji AVI. Czy zwierzę wróci na łono przyrody, zdecyduje jego rehabilitacja. Na razie pisklę zostaje pod okiem weterynarzy, którzy nadzorują powrót do zdrowia tego szlachetnego ptaka - mówi.

- Jak mówią specjaliści, gdyby nie wielkie serce i pomoc ze strony namysłowskiego policjanta, zwierzę najprawdopodobniej by nie przeżyło - podkreśla Paweł Chmielewski.

Partnerem cyklu jest Grupa Górażdże

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama