Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 07:19
Reklama

Dzień Ojca 2022. Jak bycie tatą zmienia perspektywę? "Ojciec widzi więcej"

Dzień Ojca 2022 - obchodzimy go w czwartek 23 czerwca. Bohaterowie tego święta przyznają, że zostanie tatą sprawiło, że zaczęli widzieć więcej. I - jak podkreślają nasi rozmówcy - doprowadziło do pewnego przewartościowania.
Dzień Ojca 2022. Jak bycie tatą zmienia perspektywę? "Ojciec widzi więcej"
Wójt Marcin Wycisło z synkiem
Autor: Archiwum prywatne

Dzień Ojca 2022. Hubert Ibrom: Jako tata widzę więcej

Dla Huberta Ibroma, burmistrza Ujazdu, to będzie pierwsze takie święto w roli ojca. Jego syn, Maksymilian, przyszedł na świat późną jesienią minionego roku.

- Od tego momentu to wokół niego kręci się mój świat. Każdą wolną chwilę staram się poświęcać właśnie jemu - przyznaje. - Pracuję zadaniowo. Jeśli wiem, że w godzinach popołudniowych mam umówione spotkanie, a w urzędzie wszystkie sprawy załatwione, to jadę do domu, by się nim pozajmować i odciążyć żonę.

Hubert Ibrom zaznacza, że ojcostwo sprawiło, iż bardziej dostrzega znaczenie takich instytucji, jak żłobki czy przedszkola.

- Kobiety w nich zatrudnione wykonują tytaniczną pracę. Obecność tych placówek jest też istotna dla mieszkańców i ważna z perspektywy rozwoju gminy. To utwierdza w przekonaniu słuszności budowy drugiego gminnego żłobka w Zimnej Wódce. Ale chodzi o rzeczy mniejsze, jak rozlokowanie miejsc do przewijania maluszków w naszych jednostkach - stwierdza.

Dzień Ojca 2022. Marcin Wycisło: Relację trzeba budować od początku

Marcin Wycisło, wójt gminy Jemielnica, będzie bohaterem Dnia Ojca po raz drugi. Przyznaje, że ojcostwo stało się jednym z jego głównych motorów napędowych. - Bycie tatą daje energię do działania. Jest dla kogo pracować, to nadaje szerszy sens życiu. Łatwiej też zrozumieć oczekiwania rodziców dzieci z naszej gminy – mówi.

- Jeśli czegoś mi brakuje, to czasu. Obowiązki wójta sprawiają, że często mam zajęte także popołudnia. Dlatego jeśli mogę, to staram się również zabierać żonę z synkiem na różnego rodzaju wydarzenia które się dzieją w gminie – opowiada Marcin Wycisło.

Wójt Jemielnicy zaznacza, że spędzanie czasu z synkiem jest dla niego bardzo ważne.

– Można mówić, że on jest za mały, aby to wszystko pamiętać. Ale budowanie relacji już trwa i na pewno coś z tego zostanie mu na kolejne lata – stwierdza.

Dzień Ojca 2022. Piotr Zdziechowski: Wykroić choć część dnia

Ojcostwo sprawiło, że Piotr Zdziechowski, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich, dokonał zmiany w życiu zawodowym.

- Gdy na świecie pojawił się syn, pracowałem w szkole pożarniczej w Częstochowie. Jakoś udawało się dzielić to zajęcie z mieszkaniem w Strzelcach Opolskich. Ale gdy nasza rodzina powiększyła się o córkę, uznałem, że takie życie w rozjazdach nikomu nie służy. Udało mi się uzyskać zatrudnienie w jednostce na miejscu - opowiada.

Bycie tatą-strażakiem to nie lada wyzwanie.

- Teraz już tak często nie jeżdżę na akcje, ale w przeszłości nie raz zdarzało się, że wzywano mnie na nie w środku nocy albo działania przeciągały się o wiele godzin i plany zajęcia się dziećmi trzeba było zmieniać. Mimo tego jakoś udawało się wykroić dla nich choć część dnia - mówi.

Piotr Zdziechowski zaraził strażackim bakcylem swoje pociechy. Córka i syn działają w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z Szymiszowa. Szczególnie syn jest zaangażowany: z powodzeniem bierze udział w turniejach wiedzy pożarniczej i zawodach strażackich, interesuje się też ratownictwem medycznym. Gdy jego tato o tym opowiada, słychać, jak jest dumny.

- Do niczego go w tym względzie nie przymuszałem. To, że dziecko chce iść w twoje ślady, daje poczucie dobrego wywiązania z ojcowskiej roli - mówi.

Takiej samej satysfakcji i pociechy z bycia tatą życzymy wszystkim bohaterom Dnia Ojca 2022.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Burmistrz Hubert Ibrom z synkiem
Burmistrz Hubert Ibrom z synkiem

fot. archiwum prywatne

Bryg. Piotr Zdziechowski z dziećmi
Bryg. Piotr Zdziechowski z dziećmi

fot. archiwum prywatne

Wójt Marcin Wycisło z synkiem
Wójt Marcin Wycisło z synkiem

fot. archiwum prywatne


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 23°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: edekTreść komentarza: Gauleiter Czarnek!! Profesor? w czym?Data dodania komentarza: 30.06.2022, 23:18Źródło komentarza: Przemysław Czarnek „opiekunem” PiS w regionie. Mniejszość niemiecka krytykujeAutor komentarza: EdwardTreść komentarza: Władze miasta wszystkiego się pozbywają. Na inne głupie pomysły znajdują się miliony, a na taki budynek twierdzą, że nie mają funduszy. Może sprzedajmy ratusz, tam również można prowadzić biznes. Mam nadzieję, że kolejne wybory wymiotą tych starych urzędników, a przyjdą nowi młodzi z pomysłami.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:34Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: PLTreść komentarza: ZŁODZIEJSTWO ... 6,5 ha + pałac za 5 mln ... remont malutkiego placyka żeromskiego ok 6 mln ... mamo ja wariat , kup mi komisariatData dodania komentarza: 30.06.2022, 11:14Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: MonikaNTreść komentarza: Rodzinę Motocyklisty bardzo proszę o pilny kontakt tel. 668 520 532Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:17Źródło komentarza: Wypadek na drodze krajowej nr 88. Zderzenie volkswagena z motocyklemAutor komentarza: SmokTreść komentarza: W tym wypadku ponoć dokumenty były gotowe, tylko terminu nie było.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:16Źródło komentarza: Odbiór dokumentów w strzeleckim starostwie. "Ile dni urlopu na to trzeba?!"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: "Nawierzchnia zachęca kierowców, a to się nie podoba mieszkańcom" - czy to czasem nie ci sami ludzie? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że sami sobie robią kuku. Staje taki jeden przy płocie i grzmi, jak to "ci wariaci" jeżdżą, a potem wsiada do auta i robi to samo, bo on "tylko coś tam...".Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:14Źródło komentarza: Tablica mierząca prędkość w Staniszczach Wielkich. Będą jeździć wolniej?
ReklamaStahlbau
Reklama