Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 05:52
Reklama

Turniej św. Jacka w Strzelcach Opolskich. Na stadionie rywalizuje 16 drużyn

Po pandemicznej przerwie do Strzelec Opolskich powrócił Międzydiecezjalny Turniej Piłkarski o Puchar św. Jacka. W środę, 22 czerwca, na stadionie przy ul. Strzelców Bytomskich spotkało 16 drużyn, które rywalizują o dwa puchary.
Turniej św. Jacka w Strzelcach Opolskich. Na stadionie rywalizuje 16 drużyn
Turniej św. Jacka w Strzelcach Opolskich. Na stadionie rywalizuje 16 drużyn

XIII Międzydiecezjalny Turniej Piłkarski o Puchar św. Jacka jak zawsze rozgrywany jest na stadionie przy ul. Strzelców Bytomskich w Strzelcach Opolskich. Ze względu na pandemię impreza nie odbywała się w 2020 i 2021 roku. Tegoroczny turniej jest więc trzynastym. 

- W tym roku nasz turniej odbywa się pod hasłem „Piłkarska Liga Narodów” i jest podzielony na dwie kategorie wiekowe - szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe. Każda gra  o dwa oddzielne puchary - mówi Adam Kała, nauczyciel Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Strzelcach Opolskich. 

- Cieszymy się, że po przerwie mogliśmy tutaj wrócić i wspólnie spędzić czas. Pogoda dopisuje, humory również. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to około 15.00 powinniśmy poznać zwycięzców - dodaje. 

Turniej rozgrywany jest na trzech boiskach trawiastych. Udział w nim bierze 16 szkół, a każda z drużyna występuje jako przedstawiciel jednego państwa występującego w dywizji A tegorocznej edycji Ligi Narodów. 

Grupa A - szkoły podstawowe:

 • ZPS 4 Gliwice - Francja
 • PSP Staniszcze Małe - Dania
 • PSP nr 4 Strzelce Opolskie - Chorwacja
 • PSP nr 7 Strzelce Opolskie - Austria

Grupa B - szkoły podstawowe:

 • PSP Szymiszów - Hiszpania
 • PSP Kamień Śląski - Portugalia
 • PSP Krasiejów - Szwajcaria
 • MSP 4 Piekary Śląskie - Czechy

Grupa C - szkoły ponadpodstawowe:

 • CKZiU "B" Strzelce Opolskie - Włochy
 • CKZIU "A" Strzelce Opolskie - Niemcy
 • WSD Opole - Anglia
 • ZSE Opole - Węgry

Grupa D - szkoły ponadpodstawowe:

 • ZSZ Krapkowice - Belgia
 • NSB Strzelce Opolskie - Holandia
 • III LO Zabrze - Polska
 • ZSET Gliwice - Walia

Organizatorami turnieju są Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzelcach Opolskich, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 

 

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: edekTreść komentarza: Gauleiter Czarnek!! Profesor? w czym?Data dodania komentarza: 30.06.2022, 23:18Źródło komentarza: Przemysław Czarnek „opiekunem” PiS w regionie. Mniejszość niemiecka krytykujeAutor komentarza: EdwardTreść komentarza: Władze miasta wszystkiego się pozbywają. Na inne głupie pomysły znajdują się miliony, a na taki budynek twierdzą, że nie mają funduszy. Może sprzedajmy ratusz, tam również można prowadzić biznes. Mam nadzieję, że kolejne wybory wymiotą tych starych urzędników, a przyjdą nowi młodzi z pomysłami.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:34Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: PLTreść komentarza: ZŁODZIEJSTWO ... 6,5 ha + pałac za 5 mln ... remont malutkiego placyka żeromskiego ok 6 mln ... mamo ja wariat , kup mi komisariatData dodania komentarza: 30.06.2022, 11:14Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: MonikaNTreść komentarza: Rodzinę Motocyklisty bardzo proszę o pilny kontakt tel. 668 520 532Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:17Źródło komentarza: Wypadek na drodze krajowej nr 88. Zderzenie volkswagena z motocyklemAutor komentarza: SmokTreść komentarza: W tym wypadku ponoć dokumenty były gotowe, tylko terminu nie było.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:16Źródło komentarza: Odbiór dokumentów w strzeleckim starostwie. "Ile dni urlopu na to trzeba?!"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: "Nawierzchnia zachęca kierowców, a to się nie podoba mieszkańcom" - czy to czasem nie ci sami ludzie? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że sami sobie robią kuku. Staje taki jeden przy płocie i grzmi, jak to "ci wariaci" jeżdżą, a potem wsiada do auta i robi to samo, bo on "tylko coś tam...".Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:14Źródło komentarza: Tablica mierząca prędkość w Staniszczach Wielkich. Będą jeździć wolniej?
ReklamaStahlbau
Reklama