Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 07:27
Reklama

Znalazł kasę w torebce ciastek. Ale naprawdę zaskakuje to, co stało się potem

Pan Józef Hajduk z Jemielnicy kupił na odpuście 30 dag ciastek. Gdy w domu zajrzał do torebki, bardzo się zdziwił. Wewnątrz było całkiem sporo pieniędzy.
Znalazł kasę w torebce ciastek. Ale naprawdę zaskakuje to, co stało się potem
Pan Józef Hajduk z Jemielnicy znalazł w torebce ciastek ponad 200 złotych
Autor: KUB

Pan Józef z Jemielnicy znalazł sporo pieniędzy w torebce ciastek

Józef Hajduk mieszka w Jemielnicy. Na naszych łamach niekiedy publikujemy jego ciekawe zdjęcia, ponieważ jest fotografem-hobbystą. Często można go spotkać z aparatem w plenerze. - Mam też zwyczaj w niedzielę robić rundkę 20 km rowerem przed obiadem i potem po obiedzie - opowiada. - Piątego czerwca w Łaziskach odbywał się odpust. Już rano widziałem rozstawione budy, więc gdy popołudniu pojechałem w stronę leśniczówki Jaźwin oglądać kwitnące irysy, po drodze kupiłem 30 dag makronów - odpustowych ciastek. Kilka zjadłem po drodze, resztę zostawiłem na później.

Po powrocie do domu pan Józef przełożył ciastka do pudełka, bo w papierowej torebce szybciej wysychają.

- Niby wszystkie wypadły z torebki, ale coś nadal w niej było... - opowiada. - Oprócz słodkości wysypały się jeszcze banknoty 100 zł, 50 zł, cztery razy po 20 zł, 10 zł i dwuzłotówka. W sumie 242 zł. Oniemiałem - przyznaje.

Za ciastka jemielniczanin zapłacił niecałe 14 zł. Zakup mógł mu się zwrócić siedemnastokrotnie, ale...

- Nie dawało mi to spokoju. Chciałem oddać te pieniądze, ale nie wiedziałem komu - przyznaje pan Józef.

Łańcuszek szczęścia

Po kilku dniach zadzwonił do naszej redakcji, by nagłośnić sprawę w gazecie. W międzyczasie zatelefonował też do Radia Doxa, gdzie na żywo w czasie audycji „Nasz Śląsk” opowiedział, co go spotkało.

- Wiadomość na antenie usłyszał kościelny z Łazisk, zadzwonił do sołtyski, ona do innej pani, która - jak się okazało - znała numer do sprzedawcy ciastek. W międzyczasie ustaliła też mój numer telefonu komórkowego i dała mi znać - relacjonuje pan Józef. - Dzięki temu mogłem skontaktować się ze sprzedawcą o imieniu Łukasz.

Co ciekawe, sprzedawca nie od razu odebrał telefon od pana Józefa. Nie reagował też na SMS-y. Dopiero po dwóch dniach oddzwonił. Podał swój numer konta, na które uczciwy klient miał przelać pieniądze.

- Od razu pojechałem do banku i zleciłem przelew. Potrąciłem tylko kilka złotych kosztu przekazu - mówi pan Józef.

Sprzedawca nie zaproponował panu Józefowi znaleźnego, np. kwoty za ciastka.

- Nie oczekiwałem tego - mówi skromnie jemielniczanin. - Dla mnie najważniejsze to być w zgodzie ze swoim sumieniem. Nie mógłbym zatrzymać tych pieniędzy, dlatego zadałem sobie trud, by znaleźć ich właściciela. Tak zostałem wychowany - przyznaje.

Ta historia pozwala ciągle wierzyć w ludzką uczciwość. Wszystkim sprzedawcom życzymy tak przyzwoitych klientów jak pan Józef!

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Pan Józef Hajduk z Jemielnicy znalazł w torebce ciastek ponad 200 złotych
Pan Józef Hajduk z Jemielnicy znalazł w torebce ciastek ponad 200 złotych

Pan Józef Hajduk z Jemielnicy znalazł w torebce ciastek ponad 200 złotych
Pan Józef Hajduk z Jemielnicy znalazł w torebce ciastek ponad 200 złotych


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 23°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: edekTreść komentarza: Gauleiter Czarnek!! Profesor? w czym?Data dodania komentarza: 30.06.2022, 23:18Źródło komentarza: Przemysław Czarnek „opiekunem” PiS w regionie. Mniejszość niemiecka krytykujeAutor komentarza: EdwardTreść komentarza: Władze miasta wszystkiego się pozbywają. Na inne głupie pomysły znajdują się miliony, a na taki budynek twierdzą, że nie mają funduszy. Może sprzedajmy ratusz, tam również można prowadzić biznes. Mam nadzieję, że kolejne wybory wymiotą tych starych urzędników, a przyjdą nowi młodzi z pomysłami.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:34Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: PLTreść komentarza: ZŁODZIEJSTWO ... 6,5 ha + pałac za 5 mln ... remont malutkiego placyka żeromskiego ok 6 mln ... mamo ja wariat , kup mi komisariatData dodania komentarza: 30.06.2022, 11:14Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: MonikaNTreść komentarza: Rodzinę Motocyklisty bardzo proszę o pilny kontakt tel. 668 520 532Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:17Źródło komentarza: Wypadek na drodze krajowej nr 88. Zderzenie volkswagena z motocyklemAutor komentarza: SmokTreść komentarza: W tym wypadku ponoć dokumenty były gotowe, tylko terminu nie było.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:16Źródło komentarza: Odbiór dokumentów w strzeleckim starostwie. "Ile dni urlopu na to trzeba?!"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: "Nawierzchnia zachęca kierowców, a to się nie podoba mieszkańcom" - czy to czasem nie ci sami ludzie? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że sami sobie robią kuku. Staje taki jeden przy płocie i grzmi, jak to "ci wariaci" jeżdżą, a potem wsiada do auta i robi to samo, bo on "tylko coś tam...".Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:14Źródło komentarza: Tablica mierząca prędkość w Staniszczach Wielkich. Będą jeździć wolniej?
ReklamaStahlbau
Reklama