Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 07:48
Reklama

Biskup opolski zaprasza Opolan na Górę św. Anny na trzy dni

W dniach 24-26 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się triduum z okazji 50-lecia diecezji opolskiej i zakończenia Roku Rodziny.
Biskup opolski zaprasza Opolan na Górę św. Anny na trzy dni
Na piątkowe nabożeństwo światła zaproszeni są m.in. członkowie Bractwa Świętego Józefa.
Autor: Krzysztof Ogiolda

W zaproszeniu bp Andrzej Czaja przypomina, że 28 czerwca 1972 roku papież Paweł VI specjalną bullą ustanowił diecezję opolską. - Dlatego ponawiam wobec całej Rodziny Diecezjalnej moje gorące zaproszenie do udziału w modlitewnym triduum na Górze św. Anny, w dniach 24-26 czerwca, oraz w uroczystej rocznicowej Eucharystii w katedrze opolskiej, we wtorek 28 czerwca – pisze biskup opolski.

Triduum rozpocznie się w piątek, 24 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele oraz do sakramentalnego małżeństwa. O godz. 19.00 w grocie lurdzkiej rozpocznie się nabożeństwo ze świecami, na które zaproszeni zostali  szczególnie członkowie modlitewnego dzieła modlitwy za kapłanów Oremus, członkinie Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego oraz mężczyźni należący do Bractwa Świętego Józefa.

- W sobotę, po Eucharystii o godz. 9.00, na kalwaryjski szlak wyruszymy z rodzinami, by modlitwą i śpiewem przebłagać Boga za grzechy, a słuchaniem kazań o tematyce rodzinnej umocnić wiarę i wzajemną miłość w naszych rodzinach – dodaje ks. biskup. 

- W niedzielę, podczas dorocznej Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców, w duchowej łączności z Ojcem Świętym, który tego dnia zakończy w Watykanie Rok Rodziny Amoris laetitia, zawierzymy Bogu rodziny naszej diecezji – informuje ordynariusz opolski. - Uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 10.00. 

We wtorek, 28 czerwca podczas Eucharystii o godz. 18.30 w katedrze opolskiej, pod przewodnictwem biskupa gliwickiego Jana Kopca będzie okazja do wyrażenia Bogu wdzięczności w dzień 50. rocznicy utworzenia diecezji oraz zawierzenia jej przyszłości Matce Bożej Opolskiej.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 23°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: edekTreść komentarza: Gauleiter Czarnek!! Profesor? w czym?Data dodania komentarza: 30.06.2022, 23:18Źródło komentarza: Przemysław Czarnek „opiekunem” PiS w regionie. Mniejszość niemiecka krytykujeAutor komentarza: EdwardTreść komentarza: Władze miasta wszystkiego się pozbywają. Na inne głupie pomysły znajdują się miliony, a na taki budynek twierdzą, że nie mają funduszy. Może sprzedajmy ratusz, tam również można prowadzić biznes. Mam nadzieję, że kolejne wybory wymiotą tych starych urzędników, a przyjdą nowi młodzi z pomysłami.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:34Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: PLTreść komentarza: ZŁODZIEJSTWO ... 6,5 ha + pałac za 5 mln ... remont malutkiego placyka żeromskiego ok 6 mln ... mamo ja wariat , kup mi komisariatData dodania komentarza: 30.06.2022, 11:14Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: MonikaNTreść komentarza: Rodzinę Motocyklisty bardzo proszę o pilny kontakt tel. 668 520 532Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:17Źródło komentarza: Wypadek na drodze krajowej nr 88. Zderzenie volkswagena z motocyklemAutor komentarza: SmokTreść komentarza: W tym wypadku ponoć dokumenty były gotowe, tylko terminu nie było.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:16Źródło komentarza: Odbiór dokumentów w strzeleckim starostwie. "Ile dni urlopu na to trzeba?!"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: "Nawierzchnia zachęca kierowców, a to się nie podoba mieszkańcom" - czy to czasem nie ci sami ludzie? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że sami sobie robią kuku. Staje taki jeden przy płocie i grzmi, jak to "ci wariaci" jeżdżą, a potem wsiada do auta i robi to samo, bo on "tylko coś tam...".Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:14Źródło komentarza: Tablica mierząca prędkość w Staniszczach Wielkich. Będą jeździć wolniej?
ReklamaStahlbau
Reklama