Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 18:19
Reklama

Gdzie na grzyby w powiecie strzeleckim? Pan Krzysztof zna najlepsze miejsce

Grzyby można już znaleźć w szeregu punktów powiatu strzeleckiego. Pan Krzysztof z Jemielnicy, nasz Czytelnik, na grzyby chodzi przez kilka miesięcy w roku. Ma upatrzoną jedną okolicę, z której zazwyczaj nie wraca z pustymi rękami.
Gdzie na grzyby w powiecie strzeleckim? Pan Krzysztof zna najlepsze miejsce
Zbiory pana Krzysztofa. Jak zwykle po udanym grzybobraniu najlepsza jest lektura "Strzelca Opolskiego"
Autor: Czytelnik

Gdzie na grzyby w powiecie strzeleckim? "To najlepsze miejsce"

Grzyby w powiecie strzeleckim można już zbierać. - Sezon nie trwa tylko jesienią. W czerwcu też można znaleźć sporo darów lasu - mówi pan Krzysztof z Jemielnicy.

Naszej redakcji zdradził, że najobfitsze grzybobranie jest zawsze w lasach wokół Barutu.

- Ostatnio zebrałem ponad 100 okazów - cieszy się grzybiarz.

Z kalendarza grzybiarza dowiadujemy się, że podgrzybki, kurki i kanie można zbierać od czerwca do listopada, maślaki – od czerwca do października, borowiki i koźlarze - od lipca do października, rydze - od sierpnia do listopada, a opieńki - od września do listopada. 

Wybierając się do lasu, zachowajmy ostrożność. Grzybiarze alarmują, że jest dużo kleszczy. Warto się zabezpieczyć, a po powrocie do domu dokładnie sprawdzić, czy nie przynieśliśmy ze sobą niechcianego pasażera.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
zachmurzenie duże

Temperatura: 18°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LolekTreść komentarza: Po raz kolejny bohaterzy się wykazali. Medale im dać. Pewnie sami podpalają żeby głośno o nich było. Kotów na drzewie brak to teraz ścierniska się palą.Data dodania komentarza: 04.07.2022, 23:14Źródło komentarza: Pożar w Szymiszowie. Paliło się ściernisko. Na miejscu 8 zastępów strażyAutor komentarza: DriverTreść komentarza: remont ma potrwać do LISTOPADA .. a czy kiedykolwiek przez strzelce moża było przejechać .. NORMALNIE?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: HrabiaTreść komentarza: Czy to znaczy że w Strzelcach będziesz można normalnie przejechać przez miasto ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 20:06Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: Bua ha ha. Kierowcy mają odetchnąć, ponieważ remont przeniesie się na drugą nitkę. Oj PISmaki.Data dodania komentarza: 04.07.2022, 18:47Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: DriverTreść komentarza: czy to znaczy że przejazd przez bramki w Sieroniowicach również będzie otwarty od 8 lipca ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 16:31Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: DriverTreść komentarza: poważnie ? ..a ..to.. niespodziankaData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:18Źródło komentarza: Zator na autostradzie A4 pod Strzelcami Opolskimi. Rośnie korek w stronę Katowic
ReklamaStahlbau
Reklama