Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 18:28
Reklama

Trzy dni dobrej zabawy w Nogowczycach. Sołectwo zorganizowało wielki festyn

Do Nogowczyc powrócił festyn rodzinny. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników. Oprócz wspólnego świętowania i dobrej zabawy, imprezie przyświeca charytatywny cel.
Trzy dni dobrej zabawy w Nogowczycach. Sołectwo zorganizowało wielki festyn
Mieszkańcy licznie zgromadzili się, by wspólnie bawić się podczas festynu
Autor: PL

Festyn rodzinny w Nogowczycach

Od czwartku, 16 czerwca, na placu przy świetlicy wiejskiej w Nogowczycach trwa festyn rodzinny. Wydarzenie powróciło po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, dbając o to, by zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy nie mogli narzekać na nudę. Mieszkańcy licznie gromadzili się, by wspólnie się bawić. 

W czwartek, 16 czerwca, na scenie wystąpiły mażoretki z Kadłuba, a także przygotowano wiele niespodzianek dla najmłodszych. Dzieci wzięły udział w animacjach, grach i zabawach. Wiele uśmiechów na ich twarzach wywołały odwiedziny Minionka. Czas umilił duet Alicja i Krzysztof. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna w klimacie lat 80. 

Dzień później w piątek, 17 czerwca, Nogowczyce opanowały klubowe brzmienia. Zorganizowano DJ's Night, podczas której zagrało ośmiu DJ-ów z całej Polski. 

Sobota, 18 czerwca, to ostatni dzień festynu. Do południa rozgrywano IX turniej siatkówki plażowej im. Tomka i Damiana. Zmierzyło się w nim dziewięć drużyn. Zwyciężyła ekipa z Rudzinca. Na wszystkich graczy czekały pamiątkowe medale, a na zwycięzców puchary. Na popołudnie przygotowano szeroki program artystyczny. Wystąpili grupa taneczna Free Style, działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Działalności Kulturalnej w Ujeździe, zespół Kamraty, a także Brygida i Robert Łukowscy z Andrzejem Misiem, którzy rozweselili imprezę. Były też piana party i dmuchańce dla najmłodszych. 

Obok dobrej zabawy, liczy się charytatywny cel. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na wsparcie w leczeniu małej mieszkanki Jaryszowa, Paulinki, która choruje na białaczkę. Razem z rodzicami przybyła do Nogowczyc, by podziękować wszystkim za włączenie się w zbiórkę pieniędzy. 

Organizatorzy są zadowoleni z inicjatywy i cieszą się, że po dwóch latach przerwy znów można się spotkać.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 17°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LolekTreść komentarza: Po raz kolejny bohaterzy się wykazali. Medale im dać. Pewnie sami podpalają żeby głośno o nich było. Kotów na drzewie brak to teraz ścierniska się palą.Data dodania komentarza: 04.07.2022, 23:14Źródło komentarza: Pożar w Szymiszowie. Paliło się ściernisko. Na miejscu 8 zastępów strażyAutor komentarza: DriverTreść komentarza: remont ma potrwać do LISTOPADA .. a czy kiedykolwiek przez strzelce moża było przejechać .. NORMALNIE?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: HrabiaTreść komentarza: Czy to znaczy że w Strzelcach będziesz można normalnie przejechać przez miasto ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 20:06Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: Bua ha ha. Kierowcy mają odetchnąć, ponieważ remont przeniesie się na drugą nitkę. Oj PISmaki.Data dodania komentarza: 04.07.2022, 18:47Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: DriverTreść komentarza: czy to znaczy że przejazd przez bramki w Sieroniowicach również będzie otwarty od 8 lipca ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 16:31Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: DriverTreść komentarza: poważnie ? ..a ..to.. niespodziankaData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:18Źródło komentarza: Zator na autostradzie A4 pod Strzelcami Opolskimi. Rośnie korek w stronę Katowic
ReklamaStahlbau
Reklama