Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 18:12
Reklama

Zamieszanie w Gąsiorowicach. Przepusty zatkane, wjazdu na pole brak. Kto winny?

Rolnik z Gąsiorowic skarży się, że spółka wodna zlikwidowała mu przepust. Spółka wodna wyjaśnia, że rura była zatkana i rolnik sam powinien ją udrożnić.
Zamieszanie w Gąsiorowicach. Przepusty zatkane, wjazdu na pole brak. Kto winny?

Do naszej redakcji zgłosił się Józef Breguła z Gąsiorowic. Jest rolnikiem, hoduje bydło. - Nie mogę pędzić krów na łąkę, ponieważ spółka wodna wykopała głęboki rów i zlikwidowała mi wszystkie przepusty. Nie mam dojścia na łąkę - mówi rolnik.

Rozmawialiśmy na ten temat z Jerzym Kramarczykiem, który jest prezesem spółki wodnej w gminie Jemielnica. Jak wyjaśnił, udrażnianie rowów to podstawowe zadanie spółki.

- Mieszkańcy okolicznych domów skarżą się, że ich posesje są zalewane po większych deszczach. Dochodzi do podtopień. Dlatego tak ważne jest, żeby rowy wokół pól i łąk były drożne - mówi Jerzy Kramarczyk.

- W przypadku wspomnianej łąki wyjęliśmy wszystkie przepusty, ponieważ były totalnie zapchane i zamulone. Również rów był zdeptany przez bydło. Co roku trzeba go odtwarzać. Wszyscy rolnicy dbają o przejazdy na pole we własnym zakresie. Rolnik z Gąsiorowic też powinien to robić. Nie mogliśmy zostawić zatkanych rur w rowie, ponieważ wtedy woda nie odpływałaby z okolicznego terenu mieszkalnego. Rolnik powinien wyczyścić rury i włożyć je z powrotem - wyjaśnia.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mateusz janusz 21.06.2022 08:58
Witam jestem rolnikiem i stanę po stronie spóki wodnej bo sam czyszczę swoje przepusty bo takie jest prawo wodne rolnik się nie dostosował a zalewało innych sasiadów jak mu ten fakt nie pasuje to niech sam odszkodowania wypłaci sąsiadom za szkody

Mateusz janusz 21.06.2022 08:58
Witam jestem rolnikiem i stanę po stronie spóki wodnej bo sam czyszczę swoje przepusty bo takie jest prawo wodne rolnik się nie dostosował a zalewało innych sasiadów jak mu ten fakt nie pasuje to niech sam odszkodowania wypłaci sąsiadom za szkody

pawel 20.06.2022 11:12
Kargul i Pawlak ----wiecznie żywi 😄

ReklamaHeimat
zachmurzenie duże

Temperatura: 18°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LolekTreść komentarza: Po raz kolejny bohaterzy się wykazali. Medale im dać. Pewnie sami podpalają żeby głośno o nich było. Kotów na drzewie brak to teraz ścierniska się palą.Data dodania komentarza: 04.07.2022, 23:14Źródło komentarza: Pożar w Szymiszowie. Paliło się ściernisko. Na miejscu 8 zastępów strażyAutor komentarza: DriverTreść komentarza: remont ma potrwać do LISTOPADA .. a czy kiedykolwiek przez strzelce moża było przejechać .. NORMALNIE?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: HrabiaTreść komentarza: Czy to znaczy że w Strzelcach będziesz można normalnie przejechać przez miasto ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 20:06Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: Bua ha ha. Kierowcy mają odetchnąć, ponieważ remont przeniesie się na drugą nitkę. Oj PISmaki.Data dodania komentarza: 04.07.2022, 18:47Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: DriverTreść komentarza: czy to znaczy że przejazd przez bramki w Sieroniowicach również będzie otwarty od 8 lipca ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 16:31Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: DriverTreść komentarza: poważnie ? ..a ..to.. niespodziankaData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:18Źródło komentarza: Zator na autostradzie A4 pod Strzelcami Opolskimi. Rośnie korek w stronę Katowic
ReklamaStahlbau
Reklama