Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 18:24
Reklama

Rewitalizacja rynku w Ujeździe na finiszu. Ale jest problem: co z parkowaniem?

Przed dwoma tygodniami pisaliśmy, że rewitalizacja rynku w Ujeździe dobiega końca. Zamiast wielkiego parkingu, jest zielony plac. Z naszą redakcją skontaktował się Czytelnik, który zasygnalizował, że wokół brakuje miejsc parkingowych.
Rewitalizacja rynku w Ujeździe na finiszu. Ale jest problem: co z parkowaniem?
Mieszkańcy skarżą się na brak miejsc parkingowych przy odnowionym rynku. Te mogą pojawić się w przyszłym roku

- Bardzo dobrze, że zmieniło się nasze centrum, ale brakuje miejsc, w których można zostawić samochód, zwłaszcza gdy chce się coś załatwić na rynku. Wcześniej nie mieliśmy nowego placu, ale przynajmniej było gdzie parkować - stwierdza Czytelnik, który zgłosił się do naszej redakcji. 

Ten temat poruszaliśmy już na naszych łamach. Władze gminy mają pomysły na rozwiązanie problemu.

- Zależy nam, żeby uruchomić miejsca parkingowe wokół rynku. Przede wszystkim chcemy przejąć na poczet gminy drogę krajową numer 40 i utworzyć wzdłuż niej 30 miejsc parkingowych. Mamy jeszcze kilka działek, które zamierzamy przerobić na parkingi. Są to m.in. działka przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Ujeździe, plac przy ruinach zamku, a także plac między ulicami 3 Maja, Chopina i Mickiewicza - mówi burmistrz Hubert Ibrom. 

- Koncepcyjnie i projektowo chcemy zająć się parkingami w tym roku, a w przyszłym w miarę możliwości finansowych i prawnych (zależy, kiedy nastąpi przejęcie DK40), będą one stopniowo wykonywane - dodaje.

Przypomnijmy, że oficjalne otwarcie rynku w Ujeździe po rewitalizacji zaplanowano na niedzielę, 26 czerwca.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Stop fakt news 16.06.2022 23:02
Projekt byl przygotowany i skonsultowany w 2016 roku, szkoda że wtedy ludzie nie zgłosili tego problemu

Silesian 16.06.2022 13:29
Władze gminy maja pomysł 😂 O tym było trzeba myśleć w fazie projektowania i skonsultować to z przedsiębiorcami i mieszkańcami. Rynek duży można było wszystko pogodzić, ale cóż mleko się wylało, jeszcze nie było oficjalnego otwarcia, a już są kontrowersje.

ReklamaHeimat
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 17°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LolekTreść komentarza: Po raz kolejny bohaterzy się wykazali. Medale im dać. Pewnie sami podpalają żeby głośno o nich było. Kotów na drzewie brak to teraz ścierniska się palą.Data dodania komentarza: 04.07.2022, 23:14Źródło komentarza: Pożar w Szymiszowie. Paliło się ściernisko. Na miejscu 8 zastępów strażyAutor komentarza: DriverTreść komentarza: remont ma potrwać do LISTOPADA .. a czy kiedykolwiek przez strzelce moża było przejechać .. NORMALNIE?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: HrabiaTreść komentarza: Czy to znaczy że w Strzelcach będziesz można normalnie przejechać przez miasto ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 20:06Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: Bua ha ha. Kierowcy mają odetchnąć, ponieważ remont przeniesie się na drugą nitkę. Oj PISmaki.Data dodania komentarza: 04.07.2022, 18:47Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: DriverTreść komentarza: czy to znaczy że przejazd przez bramki w Sieroniowicach również będzie otwarty od 8 lipca ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 16:31Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: DriverTreść komentarza: poważnie ? ..a ..to.. niespodziankaData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:18Źródło komentarza: Zator na autostradzie A4 pod Strzelcami Opolskimi. Rośnie korek w stronę Katowic
ReklamaStahlbau
Reklama