Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 06:41
Reklama

Nowe przedszkole z salą gimnastyczną w Izbicku. Obiekt robi wrażenie!

W środę 15 czerwca w Izbicku oficjalnie otwarto nowe przedszkole. Na jego potrzeby zaadaptowano budynek po szkole. Nadano mu imię "Leśnych Duszków". Pandemia pokrzyżowała wcześniejsze plany i dopiero teraz oficjalnie przecięto wstęgę.
Nowe przedszkole z salą gimnastyczną w Izbicku. Obiekt robi wrażenie!
Otwarcie nowego przedszkola w Izbicku w budynku po gimnazjum
Autor: JOK

Nowe przedszkole w Izbicku w budynku po szkole

Do przedszkola w Izbicku uczęszczają dzieci już od 3. roku życia. Łącznie jest ich tam 110. - W starym przedszkolu funkcjonowały trzy grupy, obecnie doszły dwie kolejne. Łącznie mamy więc pięć oddziałów. To: Krasnoludki, Trefliki, Skrzaty, Smerfy i Elfy. Wszytko w obrębie leśnych duszków. Nasza okolica znajduję się niedaleko lasu, organizujemy w nim dużo zajęć. To wszystko wpłynęło na nazwę naszego przedszkola - wyjaśnia Kornelia Makulik, dyrektorka przedszkola.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego przedszkola, ponieważ długo ważyły się jego losy - mówi Brygida Pytel, wójt gminy Izbicko. - Dzieci jest coraz więcej, a my chcemy, aby jak najwcześniej zaczynały edukację przedszkolną. Trzeba było stworzyć do tego warunki. Początkowo był zamysł budowy nowego przedszkola, ale w międzyczasie zlikwidowano gimnazjum. Kiedy szkoła podstawowa została przeniesiona do budynku gimnazjum, zrodził się pomysł, aby obiekt po szkole zagospodarować na nowe przedszkole - relacjonuje.

W nowym budynku przedszkola w Izbicku dzieci mają duże przestronne sale, łazienki, stołówkę i - tu wyróżnik placówki - własną salę gimnastyczną. Na zewnątrz jest dużo przestrzeni oraz nowoczesny plac zabaw. Przedszkole stawia na szeroko rozumiany rozwój dziecka, tak aby poznało radość płynącą z zabawy, nauczyło się nawiązywać relacje z innymi dziećmi, a także z przyjemnością odkrywało i rozumiało otaczający go świat.

- Myślimy o stworzeniu jeszcze jednego oddziału. Mamy ku temu warunki, ale wymaga to jeszcze trochę czasu. Zapotrzebowanie jest ogromne. Rodzice z sąsiednich miejscowości też deklarują chęć zapisania dzieci do naszego przedszkola. W zespołach szkolno-przedszkolnych mamy dodatkowo po dwa oddziały w Otmicach i w Krośnicy - wylicza Brygida Pytel.

Nowe przedszkole w Izbicku - adaptacja budynku kosztowała 3,5 mln zł

Uroczystość otwarcia nowego przedszkola w Izbicku uatrakcyjniły występy dzieci. Odśpiewały hymn przedszkola związanego z leśnymi bohaterami. Były tańce i popisy wokalne.

- Dzieciństwo dzieci to jest najpiękniejszy czas i dla nich, i dla rodziców. Życzę państwu, abyście mieli chwilę na zatrzymanie się i spędzenie z nimi czasu. One tak szybko rosną - mówił Waldemar Gaida, wicestarosta powiatu strzeleckiego.

Na otwarciu byli też opolski kurator oświaty Michał Siek, dyrektor do spraw finansowych Aglomeracji Opolskiej Adam Kępkowski, dyrektorzy placówek oświatowych gminy Izbicko, urzędnicy, sołtysi, radni oraz członkowie rady rodziców. Był też projektant nowego przedszkola.

Adaptacja budynku po szkole na potrzeby nowego przedszkola w Izbicku kosztowała 3,5 miliona złotych. Z tego 1,2 mln zł dała Aglomeracja Opolska, a 500 tysięcy zł gmina pozyskała z Polskiego Ładu. Reszta - około 1,8 mln zł - pochodziła z budżetu gminy Izbicko.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 21°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: edekTreść komentarza: Gauleiter Czarnek!! Profesor? w czym?Data dodania komentarza: 30.06.2022, 23:18Źródło komentarza: Przemysław Czarnek „opiekunem” PiS w regionie. Mniejszość niemiecka krytykujeAutor komentarza: EdwardTreść komentarza: Władze miasta wszystkiego się pozbywają. Na inne głupie pomysły znajdują się miliony, a na taki budynek twierdzą, że nie mają funduszy. Może sprzedajmy ratusz, tam również można prowadzić biznes. Mam nadzieję, że kolejne wybory wymiotą tych starych urzędników, a przyjdą nowi młodzi z pomysłami.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:34Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: PLTreść komentarza: ZŁODZIEJSTWO ... 6,5 ha + pałac za 5 mln ... remont malutkiego placyka żeromskiego ok 6 mln ... mamo ja wariat , kup mi komisariatData dodania komentarza: 30.06.2022, 11:14Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: MonikaNTreść komentarza: Rodzinę Motocyklisty bardzo proszę o pilny kontakt tel. 668 520 532Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:17Źródło komentarza: Wypadek na drodze krajowej nr 88. Zderzenie volkswagena z motocyklemAutor komentarza: SmokTreść komentarza: W tym wypadku ponoć dokumenty były gotowe, tylko terminu nie było.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:16Źródło komentarza: Odbiór dokumentów w strzeleckim starostwie. "Ile dni urlopu na to trzeba?!"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: "Nawierzchnia zachęca kierowców, a to się nie podoba mieszkańcom" - czy to czasem nie ci sami ludzie? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że sami sobie robią kuku. Staje taki jeden przy płocie i grzmi, jak to "ci wariaci" jeżdżą, a potem wsiada do auta i robi to samo, bo on "tylko coś tam...".Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:14Źródło komentarza: Tablica mierząca prędkość w Staniszczach Wielkich. Będą jeździć wolniej?
ReklamaStahlbau
Reklama