Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 18:31
Reklama

Mieszkańcy gminy Jemielnica otrzymali dziwne wiadomości SMS. Kto je wysłał?

Mieszkańcy gminy Jemielnica otrzymali zaskakujące wiadomości SMS z prośbą o wypełnienie ankiety podanej w linku. Nie wiedzieli, kto jest ich nadawcą i obawiali się, że to kolejny sposób oszustów na wyłudzenie danych. Tymczasem okazało się, że nadawcą jest... Instytut Śląski w Opolu, który zamieścił oświadczenie w tej sprawie.
Mieszkańcy gminy Jemielnica otrzymali dziwne wiadomości SMS. Kto je wysłał?
Autor: Pixabay

"Dzień dobry, w związku z uzyskanym wsparciem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego […] prosimy o wypełnienie ankiety w ramach badania ewaluacyjnego RPOWO 2014-2020" - czytamy w wiadomości, którą otrzymała część mieszkańców gminy Jemielnica. W dalszej części wiadomości znajduje się link. I właśnie ów link wzbudził podejrzenia odbiorców wiadomości.

- Mieszkańców zaniepokoiły te SMS-y. Nie mieli pewności, czy są prawdziwe, skąd pochodzą i czy nie zawierają linków do wirusów lub nie służą do wyłudzania informacji. Wiele osób dzwoniło do naszego urzędu i pytało, co ma zrobić - przyznaje Marcin Wycisło, wójt gminy Jemielnica. - Dlatego niezwłocznie zwróciliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego w Opolu - jako instytucji zarządzającej RPOWO - z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji.

Równolegle na Facebooku gminy Jemielnica pojawił się komunikat: 

Gmina Jemielnica nie jest autorem SMS-ów zawierających link do ankiety badań w ramach RPO WO 2014-2020 ani w żaden sposób nie uczestniczy w ich wysyłaniu, nie otrzymaliśmy również żadnej informacji o tym, że takie SMS-y zawierające link do ankiety będą wysyłane.

Okazało się, że nadawcą wiadomości był Instytut Śląski w Opolu. Na stronie internetowej Instytutu koordynator projektu Robert Wieczorek zamieścił informację uzupełniającą:

Szanowni Państwo, informuję, że Instytut Śląski na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego realizuje badanie pn. „Ocena efektów wsparcia i diagnoza potrzeb w zakresie rozwoju usług i infrastruktury ochrony zdrowia i reintegracji społeczno-zawodowej mieszkańców województwa opolskiego”. W ramach tego badania do niektórych mieszkańców województwa opolskiego objętych wsparciem w ramach VIII Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 zostały wysłane SMS-y z prośbą o wypełnienie ankiety znajdującej się pod linkiem: https://ankieteo.pl/s/RPO. Przepraszamy, że zabrakło tej informacji w SMS-ach, które do Państwa rozesłaliśmy.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 17°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LolekTreść komentarza: Po raz kolejny bohaterzy się wykazali. Medale im dać. Pewnie sami podpalają żeby głośno o nich było. Kotów na drzewie brak to teraz ścierniska się palą.Data dodania komentarza: 04.07.2022, 23:14Źródło komentarza: Pożar w Szymiszowie. Paliło się ściernisko. Na miejscu 8 zastępów strażyAutor komentarza: DriverTreść komentarza: remont ma potrwać do LISTOPADA .. a czy kiedykolwiek przez strzelce moża było przejechać .. NORMALNIE?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: HrabiaTreść komentarza: Czy to znaczy że w Strzelcach będziesz można normalnie przejechać przez miasto ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 20:06Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: Bua ha ha. Kierowcy mają odetchnąć, ponieważ remont przeniesie się na drugą nitkę. Oj PISmaki.Data dodania komentarza: 04.07.2022, 18:47Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: DriverTreść komentarza: czy to znaczy że przejazd przez bramki w Sieroniowicach również będzie otwarty od 8 lipca ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 16:31Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: DriverTreść komentarza: poważnie ? ..a ..to.. niespodziankaData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:18Źródło komentarza: Zator na autostradzie A4 pod Strzelcami Opolskimi. Rośnie korek w stronę Katowic
ReklamaStahlbau
Reklama