Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 06:45
Reklama

Dzień Dziecka nie tylko 1 czerwca. W sołectwach świętują do tej pory

Choć Dzień Dziecka 2022 odbył się blisko dwa tygodnie temu, to w części sołectw gmin Izbicko i Jemielnica imprezy odbyły się w miniony weekend. Pogoda dopisała, podobnie jak uczestnicy.
Dzień Dziecka nie tylko 1 czerwca. W sołectwach świętują do tej pory

W sobotę, 11 czerwca, w Siedlcu odbył się festyn, na który przybyło ok. 100 dzieci. Czekały na nie liczne atrakcje, gry, zabawy z animatorami. Dmuchany zamek cieszył się dużym zainteresowaniem najmłodszych, mogli skakać do woli.

- Dzieciom zostały rozdane słodycze i lody, aby jeszcze bardziej umilić ten dzień. Pani wójt również ofiarowała kosz słodyczy dla dzieci - mówi sołtys wsi Teresa Niedziela.

Nie zabrakło oprawy muzycznej w wykonaniu Janusza i Dominiki Żyłka, a wieczorem odbyła się zabawa taneczna z zespołem Dewers.

- Impreza była bardzo udana, ale to duża zasługa naszych sponsorów, którzy wsparli festyn. Dzięki nim na stołach nie brakowało kołacza z kawą. Podziękowania należą się również wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli zorganizować naszą imprezę. Wspólna praca całej społeczności się opłaciła, bowiem nie ma nic piękniejszego niż uśmiech dzieci - mówi Teresa Niedziela.

Tego samego dnia w Ligocie Czamborowej w świetlicy trwały również obchody związane z Dniem Dziecka, gdzie prócz zabawy odbyły się pokazy straży pożarnej, a na zakończenie dzieci wskoczyły do piany, która okazała się hitem imprezy.

- Dziękujemy strażakom z OSP Izbicko oraz lokalnym mieszkańców, którzy pomogli w organizacji. Frekwencja dzieci przeszła nasze oczekiwania - mówi Ewa Notzon, świetlicowa.

Dzień Dziecka odbył się również w miejscowości Centawa, który został połączony z minionym Dniem Matki i zbliżającym się dniem Ojca. 

W niedzielne popołudnie dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Były dmuchawce, wata cukrowa, popcorn, kiełbaski z grilla i słodkości. 

Były gry i zabawy ruchowe prowadzone przez Alicję i Krzysztofa Gabor, a strażacy z OSP Jemielnica zapewnili wodne atrakcje.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 21°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: edekTreść komentarza: Gauleiter Czarnek!! Profesor? w czym?Data dodania komentarza: 30.06.2022, 23:18Źródło komentarza: Przemysław Czarnek „opiekunem” PiS w regionie. Mniejszość niemiecka krytykujeAutor komentarza: EdwardTreść komentarza: Władze miasta wszystkiego się pozbywają. Na inne głupie pomysły znajdują się miliony, a na taki budynek twierdzą, że nie mają funduszy. Może sprzedajmy ratusz, tam również można prowadzić biznes. Mam nadzieję, że kolejne wybory wymiotą tych starych urzędników, a przyjdą nowi młodzi z pomysłami.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:34Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: PLTreść komentarza: ZŁODZIEJSTWO ... 6,5 ha + pałac za 5 mln ... remont malutkiego placyka żeromskiego ok 6 mln ... mamo ja wariat , kup mi komisariatData dodania komentarza: 30.06.2022, 11:14Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: MonikaNTreść komentarza: Rodzinę Motocyklisty bardzo proszę o pilny kontakt tel. 668 520 532Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:17Źródło komentarza: Wypadek na drodze krajowej nr 88. Zderzenie volkswagena z motocyklemAutor komentarza: SmokTreść komentarza: W tym wypadku ponoć dokumenty były gotowe, tylko terminu nie było.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:16Źródło komentarza: Odbiór dokumentów w strzeleckim starostwie. "Ile dni urlopu na to trzeba?!"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: "Nawierzchnia zachęca kierowców, a to się nie podoba mieszkańcom" - czy to czasem nie ci sami ludzie? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że sami sobie robią kuku. Staje taki jeden przy płocie i grzmi, jak to "ci wariaci" jeżdżą, a potem wsiada do auta i robi to samo, bo on "tylko coś tam...".Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:14Źródło komentarza: Tablica mierząca prędkość w Staniszczach Wielkich. Będą jeździć wolniej?
ReklamaStahlbau
Reklama