Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 18:15
Reklama

Ta droga w Zawadzkiem jest jak czołgowisko. Są szanse, że to się w końcu zmieni

Powracający jak bumerang temat ulicy 1 Maja w Zawadzkiem może w końcu przestać pojawiać się na łamach gazet. Droga, której stan jest tragiczny, od lat czeka na położenie nowego asfaltu. Sytuacja ciągnie się od czasu, kiedy to przy okazji niewielkiego remontu kanalizacji sanitarnej wykryto fatalny stan innych położonych pod jezdnią rur. Trzeba było wymienić je wszystkie, co spowodowało, że zamiast wykonać niewielki wykop, przeorano całą ulicę.
Ta droga w Zawadzkiem jest jak czołgowisko. Są szanse, że to się w końcu zmieni
Ulica 1 Maja w Zawadzkiem ma niedługo wyglądać już jak normalna ulica
Autor: KUB

Ulica 1 Maja w Zawadzkiem w końcu pójdzie do remontu

Ani tak poważny remont, ani położenie nowej nawierzchni nie było ujęte w planach budżetowych, a są to wydatki bardzo duże. Władze gminy od lat starają się więc zdobyć na ten cel środki zewnętrzne. Niestety projekt zgłoszony do Polskiego Ładu nie został zaakceptowany. Po kilku próbach władze gminy postanowiły więcej nie czekać na łaskę Warszawy i wzięły sprawę we własne ręce.

- W najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg na remont ulicy 1 Maja - mówi burmistrz Mariusz Stachowski. - Gmina doprowadzi ją do porządku własnymi siłami. Żeby to jednak było możliwe, trzeba było odłożyć na później inne mniej pilne zadania.

W tej chwili ocenia się, że nowa nawierzchnia na ulicy 1 Maja może kosztować około 2 milionów złotych. To jednak tylko prognozy. Rzeczywisty koszt remontu zostanie ujawniony dopiero w wyniku przetargu i niestety można tutaj spodziewać się wszystkiego. Inflacja w pierwszym rzędzie dotyka rynku materiałów budowlanych i ceny szaleją.

Najlepszym przykładem jest problem inwestycji, na które gmina pozyskała już pieniądze z Polskiego Ładu - termomodernizacja budynków użyteczności na terenie gminy. Dofinansowanie wyniosło 4,7 miliona złotych, a pierwotne założenia mówiły, że gmina dopłaci do inwestycji kolejne pół miliona.

Tymczasem przez ostatnie miesiące ceny materiałów budowlanych rosły w takim tempie, że w pewnym momencie wyglądało na to, że Zawadzkie do interesu będzie musiało dopłacić 3 miliony złotych. Gdyby tak było, to po prostu zrezygnowałoby z ocieplenia budynków. Na szczęście sytuacja unormowała się na tyle, że finalnie gmina dopłaci 1 milion. To znacznie więcej niż pierwotnie planowano, ale takie koszty są jeszcze możliwe do udźwignięcia.

Jeżeli przetarg zakończy się sukcesem, wyremontowana ulica 1 Maja w Zawadzkiem ma być oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
aaaa 16.06.2022 10:36
Zostawić to bo się przyda na miny dla ruskich czołgów pod koniec roku.

dowcipas 15.06.2022 12:10
Jakby decydenci naszej gminy pomyśleli to by mogli nawet na tym zarobić . Nie jedna fabryka samochodów nie ma takiego toru przeszkód do testowania nowych aut ;)

Big 15.06.2022 11:41
Nastepne czolgowisko to ul. Mickiewicza. Ludzie, przeciez tu sie nie da normalnie przejechac. No chyba ze czolgiem. Czekamy z niecierpliwoscia na dobre wiadomosci co do remontu tejze ulicy.

zawadczanin 15.06.2022 10:34
Jaki włodarz taka gmina . Niebawem zabiorą się za kolejną ulicę tym razem Stawową. Ciekawe czy tam tez rozkopią i zostawią w takim samym stanie , chyba nie bo tam jest straż poż. Co innego 1-go Maja i Mickiewicza, te są traktowane po macoszemu, nie wspominając innych bocznych ulic , których się jeszcze nie udało zepsuć. Najlepiej gminie idzie psucie i podnoszenie podatków. Czas przy następnych wyborach wybierać mądrze i dobrze się zastanowić na kogo oddaje się głos.

Smok 15.06.2022 13:26
To co, Orgacki wróć?! Tylko, czy będzie jeszcze chciał?

Smok 15.06.2022 10:26
1-Maja to nie jedyna tego typu atrakcja. Mickiewicza wygląda tak samo. Jak to jest możliwe, żeby rozkopać złą, bo złą, ale jednak asfaltową drogę i zostawić ją rozkopaną? Jak nie było kasy, to trzeba nie było zaczynać, a teraz idzie już trzeci rok, jak drogi po prostu nie ma. Przypomnijmy także, że w podobny sposób pozbyliśmy się Basenu Leśnego. Też zaczęło się od "małego remontu", za który zabrał się nie znający się na rzeczy dyrektor moksiru i wszyscy wiemy, jak się skończyło. Czy przypadkiem jest, że i wtedy i teraz mieliśmy tego samego burmistrza?

Mieszkaniec 15.06.2022 08:54
A zobaczcie sobie ulice Mickiewicza wygląda podobnie jak 1-go maja.Porażka

czytelnik 15.06.2022 07:30
Może tak lepiej by było zmienić "fachowca" od pozyskania dotacji . Jakoś gminy ościenne nie mają z tym problemu, tylko w Zawadzkiem tak jest.

ReklamaHeimat
zachmurzenie duże

Temperatura: 18°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LolekTreść komentarza: Po raz kolejny bohaterzy się wykazali. Medale im dać. Pewnie sami podpalają żeby głośno o nich było. Kotów na drzewie brak to teraz ścierniska się palą.Data dodania komentarza: 04.07.2022, 23:14Źródło komentarza: Pożar w Szymiszowie. Paliło się ściernisko. Na miejscu 8 zastępów strażyAutor komentarza: DriverTreść komentarza: remont ma potrwać do LISTOPADA .. a czy kiedykolwiek przez strzelce moża było przejechać .. NORMALNIE?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: HrabiaTreść komentarza: Czy to znaczy że w Strzelcach będziesz można normalnie przejechać przez miasto ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 20:06Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: Bua ha ha. Kierowcy mają odetchnąć, ponieważ remont przeniesie się na drugą nitkę. Oj PISmaki.Data dodania komentarza: 04.07.2022, 18:47Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: DriverTreść komentarza: czy to znaczy że przejazd przez bramki w Sieroniowicach również będzie otwarty od 8 lipca ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 16:31Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: DriverTreść komentarza: poważnie ? ..a ..to.. niespodziankaData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:18Źródło komentarza: Zator na autostradzie A4 pod Strzelcami Opolskimi. Rośnie korek w stronę Katowic
ReklamaStahlbau
Reklama