Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 06:19
Reklama

W Zawadzkiem będzie nowe osiedle. Zagospodarują teren w centrum miasta

Nad stawem hutniczym w Zawadzkiem na powstać nowe osiedle domków. Za sprawą dofinansowania z Polskiego Ładu teren będzie skomunikowany i uzbrojony.
W Zawadzkiem będzie nowe osiedle. Zagospodarują teren w centrum miasta
Nowe osiedle domków w Zawadzkiem powstanie opodal stawu hutniczego
Autor: mat. prasowe

Nowe osiedle w centrum Zawadzkiego

O ile inne inwestycje mają z Polskim Ładem pod górkę, to projekt nowego osiedla mieszkaniowego w Zawadzkiem zyska dzięki tym funduszom drogę dojazdową i będzie mógł ruszyć pełną parą. Pomysł, by wykorzystać niezagospodarowany teren w centrum miasta, kiełkuje już od dawna, choć wiele się zmieniło w porównaniu do pierwotnych założeń.

- Na początku miało to być osiedle domków bliźniaków - relacjonuje pomysł burmistrz Mariusz Stachowski. - Budynki miały być jednakowe, budowane przez dewelopera. Oczekiwania mieszkańców okazały się jednak inne.

Wielokrotnie w urzędzie miejskim zjawiali się młodzi ludzie, którzy wypytywali się o możliwość zakupienia działki budowlanej. Większość zdecydowanie jednak chce postawić swój dom własnymi siłami i do pomysłu bliźniaków od dewelopera podchodziła niechętnie. Trzeba było więc koncepcję osiedla zmienić.

Zmiany dotknęły nie tylko sposobu budowania, ale też planów inwestycji. Pierwotnie miały powstać trzy ulice, wzdłuż których położone miały być bliźniaki. Teraz za pieniądze z Polskiego Ładu powstanie jedna nitka, która będzie kosztować aż ponad 4,6 miliona złotych. Sporo, ale w tej kwocie zawiera się pełne uzbrojenie terenu - kanalizacja, wodociąg, droga rowerowa itp. Wzdłuż niej wyznaczono 21 działek, które na przełomie roku mają być przeznaczone do sprzedaży.

Oferta powinna cieszyć się dużym zainteresowaniem. Na rynku odczuwa się głód działek mieszkaniowych, a wydzielone miejsce jest bardzo atrakcyjne - w centrum miasta, a jednocześnie na uboczu, nad stawem hutniczym.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
obywatel 21.06.2022 08:09
obiecanki cacanki, a wybory idą. Panie wąs, nie rób się pan śmieszny 😂

Obywatel 14.06.2022 08:49
Tu drogi nie można 1Maja ile już robią dziur załatać (droga na działki) już od 10lat Stachowski mowi o tych działkach

Smok 14.06.2022 08:48
Skąd wy bierzecie te zdjęcia? Przecież on ma już ponad 10 lat!!!

PL 11.06.2022 09:57
a kto na trym osiedlu będzie mieszkał kiedy Zawadzkie to jedna z najbiedniejszych gmin w po a co najistotniejsze z bezprecedensowym bezrobociem ?

ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 21°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: edekTreść komentarza: Gauleiter Czarnek!! Profesor? w czym?Data dodania komentarza: 30.06.2022, 23:18Źródło komentarza: Przemysław Czarnek „opiekunem” PiS w regionie. Mniejszość niemiecka krytykujeAutor komentarza: EdwardTreść komentarza: Władze miasta wszystkiego się pozbywają. Na inne głupie pomysły znajdują się miliony, a na taki budynek twierdzą, że nie mają funduszy. Może sprzedajmy ratusz, tam również można prowadzić biznes. Mam nadzieję, że kolejne wybory wymiotą tych starych urzędników, a przyjdą nowi młodzi z pomysłami.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:34Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: PLTreść komentarza: ZŁODZIEJSTWO ... 6,5 ha + pałac za 5 mln ... remont malutkiego placyka żeromskiego ok 6 mln ... mamo ja wariat , kup mi komisariatData dodania komentarza: 30.06.2022, 11:14Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: MonikaNTreść komentarza: Rodzinę Motocyklisty bardzo proszę o pilny kontakt tel. 668 520 532Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:17Źródło komentarza: Wypadek na drodze krajowej nr 88. Zderzenie volkswagena z motocyklemAutor komentarza: SmokTreść komentarza: W tym wypadku ponoć dokumenty były gotowe, tylko terminu nie było.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:16Źródło komentarza: Odbiór dokumentów w strzeleckim starostwie. "Ile dni urlopu na to trzeba?!"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: "Nawierzchnia zachęca kierowców, a to się nie podoba mieszkańcom" - czy to czasem nie ci sami ludzie? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że sami sobie robią kuku. Staje taki jeden przy płocie i grzmi, jak to "ci wariaci" jeżdżą, a potem wsiada do auta i robi to samo, bo on "tylko coś tam...".Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:14Źródło komentarza: Tablica mierząca prędkość w Staniszczach Wielkich. Będą jeździć wolniej?
ReklamaStahlbau
Reklama