Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 18:49
Reklama

Rekordowe dofinansowanie dla gminy Izbicko. Otrzymała 18 milionów złotych

Gmina Izbicko otrzymała największe wsparcie z drugiego naboru na fundusze z Polskiego Ładu w powiecie strzeleckim. Samorząd przeznaczy te pieniądze na budowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz wymianę sieci wodociągowej w Suchodańcu.
Rekordowe dofinansowanie dla gminy Izbicko. Otrzymała 18 milionów złotych
Gmina Izbicko chce wydać 18 mln zł na kanalizację we wsi Suchodaniec
Autor: fot. pixabay.com

Gmina Izbicko chce skanalizować Suchodaniec w dwa lata

Suchodaniec to największe sołectwo gminy Izbicko, które obecnie nie posiada zbiorczej kanalizacji sanitarnej. Czas realizacji zadania to lata 2023 i 2024. - Mamy już opracowaną dokumentację projektową i uzyskaliśmy pozwolenie budowlane na to zadanie - mówi zastępca wójta Grzegorz Koprek.

- Bez dofinansowania realizacja tak dużej inwestycji nie byłaby możliwa. Trzeba by ją dzielić na mniejsze etapy i wykonywać w miarę posiadanych środków przez wiele lat. Uzyskane prawie 95 proc. dofinansowania odciąży budżet gminy, a mieszkańcy sołectwa będą mogli szybciej korzystać z kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na kompleksową realizację, mniejsza też będzie uciążliwość dla mieszkańców. W dwa lata uporamy się z całą budową, nie dzieląc jej na etapy - wskazuje zastępca wójta.

Wszystkie sołectwa w obrębie aglomeracji wodno-ściekowej są skanalizowane. Jeśli uda się skanalizować Suchodaniec, to bez sieci zostaną jeszcze Poznowice, Sprzęcie i Siedlec.

- Niestety, te trzy sołectwa mają niski wskaźnik mieszkańców na kilometr sieci, co utrudnia pozyskanie dofinansowania - wyjaśnia Grzegorz Koprek.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 17°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LolekTreść komentarza: Po raz kolejny bohaterzy się wykazali. Medale im dać. Pewnie sami podpalają żeby głośno o nich było. Kotów na drzewie brak to teraz ścierniska się palą.Data dodania komentarza: 04.07.2022, 23:14Źródło komentarza: Pożar w Szymiszowie. Paliło się ściernisko. Na miejscu 8 zastępów strażyAutor komentarza: DriverTreść komentarza: remont ma potrwać do LISTOPADA .. a czy kiedykolwiek przez strzelce moża było przejechać .. NORMALNIE?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: HrabiaTreść komentarza: Czy to znaczy że w Strzelcach będziesz można normalnie przejechać przez miasto ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 20:06Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: Bua ha ha. Kierowcy mają odetchnąć, ponieważ remont przeniesie się na drugą nitkę. Oj PISmaki.Data dodania komentarza: 04.07.2022, 18:47Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: DriverTreść komentarza: czy to znaczy że przejazd przez bramki w Sieroniowicach również będzie otwarty od 8 lipca ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 16:31Źródło komentarza: Kończą prace na autostradzie A4. Jest termin otwarcia węzła Strzelce OpolskieAutor komentarza: DriverTreść komentarza: poważnie ? ..a ..to.. niespodziankaData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:18Źródło komentarza: Zator na autostradzie A4 pod Strzelcami Opolskimi. Rośnie korek w stronę Katowic
ReklamaStahlbau
Reklama