Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 07:40
Reklama

Diamenty Forbesa 2022. Firmy Adamietz i Transannaberg liderami woj. opolskiego

We Wrocławiu wręczono Diamenty Forbesa 2022 dla firm z województw opolskiego i dolnośląskiego. Czołowe miejsca w regionalnym rankingu zajęły strzeleckie przedsiębiorstwa. Firma budowlana Adamietz zajęła 1. miejsce w gronie firm o przychodzie przekraczającym 250 mln zł. Z kolei firma transportowa Transannaberg jest liderem w kategorii podmiotów o przychodach w przedziale 50-250 mln zł.
Diamenty Forbesa 2022. Firmy Adamietz i Transannaberg liderami woj. opolskiego
Diamenty Forbesa 2022. Firma Adamietz na 1. miejscu wśród opolskich przedsiębiorstw o przychodach przekraczających 250 mln zł
Autor: mat. prasowe

Diamenty Forbesa 2022. Co brano pod uwagę?

Diamenty Forbesa 2022 to prestiżowa nagroda, którą przyznano firmom na bazie specjalnego rankingu. Za jego przygotowanie odpowiada wywiadownia Dun & Bradstreet Sp. z o.o., która w opracowaniu uwzględnia szereg czynników. Jeden z nich eliminuje z klasyfikacji firmy widniejące w Krajowym Rejestrze Długów.

"Firmy muszą być rentowne (na podstawie wskaźników EBIT i ROA) i mieć wysoką płynność bieżącą oraz nie zalegać z płatnościami. Firmy spełniające te warunki muszą również wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych. Pod uwagę będą brane przedsiębiorstwa, które w ostatnim roku osiągnęły przychody ze sprzedaży na poziomie co najmniej 5 mln złotych" - czytamy w opinie metodologii Diamentów Forbesa 2022. 

Autorzy metodologii wskazali, że łączy ona metody majątkową i dochodową. "Pierwsza nie wycenia potencjału pracowników i posiadanego know-how. Wycena na podstawie zysków nie uwzględnia natomiast wrażliwości na zmiany sezonowe lub koniunkturalne. Poza tym przedsiębiorstwa, które są nastawione na rozwój i dużo inwestują, mogą wykazywać niewielkie zyski. Połączenie obu tych metod rekompensuje te ułomności. Know-how, jeśli jest wartościowe, wpływa na zyskowność albo – w przypadku firm inwestujących – na wzrost majątku w kolejnych latach" - wskazano.

Na tej podstawie opracowano i wyliczono tempo wzrostu wartości poszczególnych przedsiębiorstw. Im wyższy wskaźnik, tym wyższe było miejsce w rankingu.

Diamenty Forbesa 2022. Adamietz i Transannaberg liderami w woj. opolskim

Firmy uwzględnione w rankingu Diamentów Forbesa 2022 podzielono na trzy kategorie, bazujące na wysokości przychodów:

  • w pierwszej ulokowano firmy stosunkowo małe, mające od 5 do 50 mln zł przychodu,
  • jako przedsiębiorstwa średnie klasyfikowano te o przychodach w przedziale od 50 do 250 mln zł,
  • firmy duże to te, których przychód przekroczył barierę 250 mln zł.

W kategorii dużych firm pierwsze miejsce w woj. opolskim zajęła firma budowlana Adamietz ze Strzelec Opolskich.

- W poprzednich latach stawaliśmy na regionalnym podium oraz byliśmy laureatami wyróżnień Diamentów Forbesa, ale pierwszy raz udało nam się uzyskać miano lidera w woj. opolskim - podkreśla Szczepan Kusibab, wiceprezes zarządu grupy Adamietz.

W swojej kategorii firma Adamietz prześcignęła firmy Zott Polska z Opola oraz CB z Chrząstowic, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w zestawieniu regionalnych przedsiębiorstw o przychodach przekraczających 250 mln zł. W zestawieniu krajowym firma Adamietz zajęła 113. miejsce.

"To prestiżowe wyróżnienie motywuje nas do dalszej pracy i wyznaczania kolejnych ambitnych celów" - podkreślono na facebookowym profilu firmy Adamietz.

Z kolei firma Transannaberg zajęła 1. miejsce w woj. opolskim w gronie średnich przedsiębiorstw. Warto zauważyć, że strzeleckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w przewozach ponadgabarytowych jest też liderem krajowym.

W woj. opolskim firma Transannaberg znacznie wyprzedziła Metro-Plast z Nysy oraz Euro Granit Adamus ze Strobic. Tuż za podium, na 4. miejscu w gronie przedsiębiorstw o przychodach w przedziale 50-250 mln zł, znalazła się firma Opex z Opola, wchodząca w skład grupy Adamietz.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Diamenty Forbesa 2022
Diamenty Forbesa 2022

Diamenty Forbesa 2022
Diamenty Forbesa 2022


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 23°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: edekTreść komentarza: Gauleiter Czarnek!! Profesor? w czym?Data dodania komentarza: 30.06.2022, 23:18Źródło komentarza: Przemysław Czarnek „opiekunem” PiS w regionie. Mniejszość niemiecka krytykujeAutor komentarza: EdwardTreść komentarza: Władze miasta wszystkiego się pozbywają. Na inne głupie pomysły znajdują się miliony, a na taki budynek twierdzą, że nie mają funduszy. Może sprzedajmy ratusz, tam również można prowadzić biznes. Mam nadzieję, że kolejne wybory wymiotą tych starych urzędników, a przyjdą nowi młodzi z pomysłami.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:34Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: PLTreść komentarza: ZŁODZIEJSTWO ... 6,5 ha + pałac za 5 mln ... remont malutkiego placyka żeromskiego ok 6 mln ... mamo ja wariat , kup mi komisariatData dodania komentarza: 30.06.2022, 11:14Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: MonikaNTreść komentarza: Rodzinę Motocyklisty bardzo proszę o pilny kontakt tel. 668 520 532Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:17Źródło komentarza: Wypadek na drodze krajowej nr 88. Zderzenie volkswagena z motocyklemAutor komentarza: SmokTreść komentarza: W tym wypadku ponoć dokumenty były gotowe, tylko terminu nie było.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:16Źródło komentarza: Odbiór dokumentów w strzeleckim starostwie. "Ile dni urlopu na to trzeba?!"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: "Nawierzchnia zachęca kierowców, a to się nie podoba mieszkańcom" - czy to czasem nie ci sami ludzie? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że sami sobie robią kuku. Staje taki jeden przy płocie i grzmi, jak to "ci wariaci" jeżdżą, a potem wsiada do auta i robi to samo, bo on "tylko coś tam...".Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:14Źródło komentarza: Tablica mierząca prędkość w Staniszczach Wielkich. Będą jeździć wolniej?
ReklamaStahlbau
Reklama