Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 06:29
Reklama

Ważne warsztaty dla seniorów w gminie Izbicko. Czego dowiedzieli się uczestnicy?

Seniorzy z gminy Izbicko mogli zaczerpnąć wiedzy na temat profilaktyki i badań jelita grubego, wysłuchać prelekcji pani dietetyk i samodzielnie przygotować zdrowe przekąski. Wszystko w ramach dwóch warsztatów kulinarnych, które odbyły się w Otmicach i Suchodańcu.
Ważne warsztaty dla seniorów w gminie Izbicko. Czego dowiedzieli się uczestnicy?

Jakie produkty spożywcze wybierać? Czego unikać w diecie? Bowiem w zdrowym ciele zdrowy duch. Pełni energii uczestnicy klubu cieszą się życiem, teraz będą mogli lepiej zadbać o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie.

Prelekcję na temat zasad zdrowego odżywiania wygłosiła Weronika Szumlac z poradni żywieniowo-dietetycznej "Bądź zdrów", natomiast Alicja Gałka omówiła projekt "Stop dla raka jelita grubego", realizowany przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu.

- Główną rolę odgrywa badanie kolonoskopowe. Projekt przeznaczony jest dla ludzi głównie zdrowych i ma przyzwyczaić do tego typu badań. Raz na 10 lat osoba zdrowa powinna profilaktycznie wykonać takie badanie - radziła Alicja Gałka.

- Zawsze człowiek dowie się czegoś nowego, mnie osobiście interesowało to, co mówiła pani dietetyk. W naszej diecie powinno być mniej mięsa, a więcej roślin, jajek i należy odchodzić od żywności przetworzonej. Podkreślała, że niegdyś panowała mylna polityka, aby tych jajek nie jeść tak dużo. Jak się okazuje, można je jeść nawet przez cały tydzień. Ważne jest, aby często mówić o tych zdrowych nawykach, aby ta świadomość rosła - mówi jedna z uczestniczek.

W ramach warsztatów uczestnicy samodzielnie przygotowywali proste, zdrowe potrawy, które potem wspólnie kosztowali.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 21°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: edekTreść komentarza: Gauleiter Czarnek!! Profesor? w czym?Data dodania komentarza: 30.06.2022, 23:18Źródło komentarza: Przemysław Czarnek „opiekunem” PiS w regionie. Mniejszość niemiecka krytykujeAutor komentarza: EdwardTreść komentarza: Władze miasta wszystkiego się pozbywają. Na inne głupie pomysły znajdują się miliony, a na taki budynek twierdzą, że nie mają funduszy. Może sprzedajmy ratusz, tam również można prowadzić biznes. Mam nadzieję, że kolejne wybory wymiotą tych starych urzędników, a przyjdą nowi młodzi z pomysłami.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:34Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: PLTreść komentarza: ZŁODZIEJSTWO ... 6,5 ha + pałac za 5 mln ... remont malutkiego placyka żeromskiego ok 6 mln ... mamo ja wariat , kup mi komisariatData dodania komentarza: 30.06.2022, 11:14Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: MonikaNTreść komentarza: Rodzinę Motocyklisty bardzo proszę o pilny kontakt tel. 668 520 532Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:17Źródło komentarza: Wypadek na drodze krajowej nr 88. Zderzenie volkswagena z motocyklemAutor komentarza: SmokTreść komentarza: W tym wypadku ponoć dokumenty były gotowe, tylko terminu nie było.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:16Źródło komentarza: Odbiór dokumentów w strzeleckim starostwie. "Ile dni urlopu na to trzeba?!"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: "Nawierzchnia zachęca kierowców, a to się nie podoba mieszkańcom" - czy to czasem nie ci sami ludzie? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że sami sobie robią kuku. Staje taki jeden przy płocie i grzmi, jak to "ci wariaci" jeżdżą, a potem wsiada do auta i robi to samo, bo on "tylko coś tam...".Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:14Źródło komentarza: Tablica mierząca prędkość w Staniszczach Wielkich. Będą jeździć wolniej?
ReklamaStahlbau
Reklama