Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 16 maja 2022 16:19
Reklama

Strzelce Opolskie. Policja wlepiła 54-latkowi w audi 23 punkty karne! Co zrobił?

W ostatnich dniach policjanci strzeleckiej drogówki złapali kilku kierowców, którzy znacząco przekroczyli prędkość. Rekordzista został ukarany wysokim mandatem i nałożono na niego 23 punkty karne.
Strzelce Opolskie. Policja wlepiła 54-latkowi w audi 23 punkty karne! Co zrobił?
Strzelce Opolskie. Policja wlepiła 54-latkowi 23 punkty karne
Autor: KPP Strzelce Opolskie

Strzelce Opolskie. Policja wlepiła 54-latkowi 23 punkty karne

Policjanci ze Strzelec Opolskich przypominają, że nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy łamią przepisy. Kilka dni temu złapano piratów drogowych, którzy pędzili drogami powiatu strzeleckiego. 

- Strzelecka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej 54-letniego kierowcę audi, który niebezpiecznie podróżował drogą wojewódzką 426. Mężczyzna podczas jazdy popełnił kilka rażących wykroczeń. 54-latek wyprzedzał pojazdy na skrzyżowaniu oraz na przejściu dla pieszych. Dodatkowo przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 46 km/h. Kierowca audi został ukarany mandatem karnym w kwocie 3500 zł, a na jego konto trafiły 23 punkty karne - relacjonuje st. sierż. Marta Białek z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. 

Na tej samej trasie, za wyprzedzanie na skrzyżowaniu, został ukarany również kierowca ciężarowego mercedesa. 38-latek nie zastosował się także do znaku „linii podwójnej ciągłej”. Za popełnione wykroczenia policjanci ukarali mężczyznę mandatem w kwocie 1200 zł oraz 10 punktami karnymi.

- Za rażące przekroczenie prędkości został ukarany również 40-letni kierowca bmw, który podróżował w gminie Ujazd poza obszarem zabudowanym z prędkością 159 km/h, a więc o 69 km/h za szybko. Na mężczyznę nałożono mandat karny w kwocie 2000 zł oraz 10 punktów karnych - dodaje Marta Białek. 

Policjanci przypominają o tym, żeby przestrzegać przepisów drogowych, bo od tego zależy zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. 

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!


Policjanci strzeleckiej drogówki zatrzymali kilku piratów drogowych
Policjanci strzeleckiej drogówki zatrzymali kilku piratów drogowych

KPP Strzelce Opolskie


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaSkład Opału
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak
ReklamaRe-gat
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
ReklamaHelios
ReklamaIntermarche
ReklamaProjekt -raeume
Reklama