Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 16 maja 2022 16:53
Reklama

Przy wiernej rzece na pl. Żeromskiego w Strzelcach Opolskich stanęło ostrzeżenie

"Woda ze strugi nie nadaje się do picia" - ostrzega tabliczka, jaka pojawiła się w rejonie wiernej rzeki na pl. Żeromskiego w Strzelcach Opolskich. Stało się to po naszym artykule, w którym opisaliśmy historię dzieci, które po zabawie w tej wodnej atrakcji miały odbarwione ubrania. Wcześniej ratusz przekonywał, że nie ma potrzeby montowania takiej tabliczki.
Przy wiernej rzece na pl. Żeromskiego w Strzelcach Opolskich stanęło ostrzeżenie
Autor: JG

Dzieci bawiły się przy wiernej rzece w Strzelcach Opolskich. Mają odbarwioną odzież

Wszystko zaczęło się od zlotu foodtrucków, który odbył się podczas majówki w Strzelcach Opolskich. Przez plac Żeromskiego przewinęło się mnóstwo ludzi. Dzieci części z odwiedzających bawiły się przy wiernej rzece. To struga wody wytryskująca z płyty zrewitalizowanego placu, a następnie spływająca specjalnym, wijącym się korytkiem.

I tu pojawił się problem. Okazało się, że dzieci, które się przy niej bawiły, wróciły do domów w odbarwionej odzieży.

- Podejrzewamy, że zawartość chloru była znacznie większa, niż to konieczne - komentowali rodzice.

Zarzucali też władzom Strzelec Opolskich "brak odpowiedzialności". Proponowali, aby w tej części placu Żeromskiego postawić znak ostrzegawczy lub zakazujący zbliżania się do wody tryskającej z chodnika.

Przy wiernej rzece na pl. Żeromskiego w Strzelcach Opolskich jednak pojawiło się ostrzeżenie

Małgorzata Kornaga z Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich potwierdzała wtedy, że woda w fontannach w mieście jest chlorowana. Zaznaczała, że miasto nie będzie "oznaczać takich miejsc tabliczkami, bo z założenia nie służą do kąpieli". 

Tymczasem kilka dni temu na pl. Żeromskiego w pobliżu tzw. "Wiernej rzeki" pojawiła się tabliczka z ostrzeżeniem. Zwróciliśmy się do ratusza o wyjaśnienia.

- Sytuacja sprzed tygodnia pokazała, że nasi mieszkańcy mają różne pomysły. Zdecydowaliśmy się na umieszczenie tablicy informującej, że wypływająca woda nie nadaje się do picia, a powierzchnia może być śliska - mówi Małgorzata Kornaga.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PIStolet 13.05.2022 10:03
I ..jeszcze .. nie wkładamy kota do mikrofalówki bo ..może dojść do spięcia i ..mikrofalówka ucierpi . Dokładnie jak protoplaści '' naszego czerwonego burmistrza'' który zatrudnia znajomych królika a nastenie naprawia katastrofy [ KORNAGA-KATASTROFA] wynikłe z ciężkiej pracy znajomych królika. TAKA GMINA.

XXX 13.05.2022 08:55
Czyli pani rzecznik boi się o swoje stanowisko najpierw nie trzeba tablicy informacyjnej a teraz nagle jest ....można można....czego się nie robi dla kariery

ReklamaSkład Opału
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak
ReklamaRe-gat
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 24°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
ReklamaHelios
ReklamaIntermarche
ReklamaProjekt -raeume
Reklama