Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 16 maja 2022 17:09
Reklama

Dostałeś taką wiadomość? Kliknięcie w przesłany link może słono kosztować

"Zaplanowano odłączenie energii elektrycznej. Prosimy o uregulowanie należności" - wiadomości sms o takiej treści wraz z linkami kierującymi do platformy płatniczej przysyłane są do mieszkańców powiatu strzeleckiego. Wysyłają je oszuści, którzy próbują w ten sposób uzyskać dostęp do kont bankowych ofiar.
Dostałeś taką wiadomość? Kliknięcie w przesłany link może słono kosztować
Dostałeś taką wiadomość? Nie klikaj w załączony link!
Autor: fot. policja

Policjanci alarmują, że oszuści internetowi wymyślają kolejne sposoby na to, by uzyskać dostęp do danych logowania do kont bankowych. W tym celu - podszywając się pod różnego rodzaju firmy, portale ogłoszeniowe lub instytucje - wysyłają do przypadkowych osób wiadomości SMS 

- Ich treść ma wzbudzać w nas silne emocje. Tak jest na przykład z informacją o wyłączeniu prądu. Dla niektórych może ona wydawać się prawdziwa, wtedy działają w presji czasu i w efekcie tracą swoje oszczędności - wskazują mundurowi.

Wiadomość zawsze zawiera link z prośbą o podanie swoich danych lub danych do konta bankowego.

"W rzeczywistości link przekierowuje do fałszywej strony banku lub pośrednika płatności. Po zalogowaniu oszuści przechwytują nasze dane osobowe i "czyszczą" konto bankowe z pieniędzy. W taki sposób zostały już oszukane setki osób z całej Polski. Apelujemy, aby nie odpowiadać na takie wiadomości i nie wchodzić w linki niewiadomego pochodzenia. Zwłaszcza, gdy namawiają do płatności za usługi, bądź różnego rodzaju zaległości" - ostrzegają policjanci.

Mundurowi przypominają, że informacje na temat ewentualnego zadłużenia lub konieczności dokonania dodatkowej płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy, która żąda dokonania takiej wpłaty.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaSkład Opału
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak
ReklamaRe-gat
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 24°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
ReklamaHelios
ReklamaIntermarche
ReklamaProjekt -raeume
Reklama