Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 17:46

Górą zawodniczki Plonu

PIŁKA NOŻNA: Opolska Liga Trampkarek

Plon Błotnica Strzelecka wysoko pokonał Stal Zawadzkie w meczu 5. kolejki Opolskiej Ligi Trampkarek. Do przerwy podopieczne Dawida Mainki prowadziły 6:0, w drugiej połowie dołożyły dwanaście kolejnych trafień. Trzy zdobyte punkty pozwoliły na awans na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Pierwsza bramka padła w 13. minucie po stałym fragmencie gry dla Plonu, choć przyjezdne miały do tej pory kilka sytuacji. Z rzutu rożnego dośrodkowała Martyna Prudlo, Wiktoria Szewczyk przedłużyła jej podanie, które pewnie wykończyła Maja Rewkowska, kierując futbolówkę do bramki. Dopiero po kwadransie gry swoją pierwszą akcję zagrały piłkarki Stali, gdy wyszły z kontratakiem, Lenę Lońską przed strzałem powstrzymały jednak przeciwniczki. W 17. minucie było już 0:2, a na listę strzelczyń wpisała się Martyna Prudlo, która wygrała pojedynek z bramkarką i wpakowała piłkę do siatki. Maja Rewkowska w 20. minucie zagrała indywidualną akcję, którą zakończyła celnym strzałem na dalszy słupek (0:3). Cztery minuty później Martyna Prudlo dołożyła druga bramkę, po tym jak przyjezdne odzyskały piłkę w okolicy pola karnego Stali (0:4). Po pół godzinie gry rzut wolny tuż przy polu karnym wykonywała ta sama zawodniczka, bardzo dobrą obroną popisała się jednak... na niewiele się to jednak zdało, bowiem wybita przez gospodynie piłka trafiła pod nogi Izabeli Falborskiej. Ta uderzyła lobem, wydawało się że za mocno, w ostatniej chwili jednak futbolówka nabrała rotacji i wpadła do bramki tuż pod poprzeczką (0:5). Jeszcze przed przerwą Błotnica mogła dołożyć kolejne dwa gole, ale świetnie między słupkami grała Viktoria Mazur W 37. minucie Tatiana Bieniek wykorzystała zamieszanie w polu karnym i bramkarce Stali nie udało się już uchronić swojej drużyny przed stratą szóstej bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od trzech dobrych okazji Plonu, żadna z akcji nie zakończyła się jednak trafieniem, gdyż zabrakło nieco celności. Przyjezdne poprawiły się kilka minut później, gdy gola strzeliła Martyna Prudlo. 8:0 prowadził Plon po czwartej bramce strzelonej przez tę piłkarkę z Błotnicy Strzeleckiej, a w 47. kolejną dołożyła Izabela Falborska, uderzając z dystansu (0:9). Ta sama zawodniczka zdobyła także następna bramkę, tym razem uderzając z ostrego kąta z prawej strony boiska, kompletując hat-tricka. Martyna Prudlo po raz piąty wpisała się na listę strzelczyń w 50. minucie (0:11). Cztery minuty później trafienie padło łupem Wiktorii Szewczyk, która na lewy słupek uderzyła z kilkunastu metrów. W 60. minucie dwójkową akcję zagrały Maja Rewkowska oraz Wiktoria Szewczyk, a gol padł łupem tej drugiej (0:13). W ciągu kolejnych dziesięciu minut Plon jeszcze trzy razy zdobywał bramki, a konkretnie uczyniły to Martyna Prudlo, po indywidualnej akcji Izabela Falborska oraz ponownie ta pierwsza, która wykorzystała prostopadłe podanie od jednej z koleżanek. W 71. minucie bramkę na 0:17 strzeliła Wiktoria Szewczyk, która przejęła piłkę po wznowieniu od bramki Stali. Wynik tuż przed końcem meczu ustaliła Martyna Prudlo, grając efektownego loba. Dla zawodniczki z Błotnicy było to ósme tego dnia trafienie.

Stal Zawadzkie - Plon Błotnica Strzelecka 0:18
Stal: Victoria Mazur, Jennifer Felux, Paulina Habryka, Kamila Horoszczak, Karolina Jendrzej, Marta Kolibaba, Lena Lońska, Martyna Mrugala, Oliwia Szapmera, Agata Łyżwa
Plon: Wiktoria Bogdał, Martyna Janoszka, Alicja Nawrot, Izabela Falborska, Maja Rewkowska, Martyna Prudlo, Wiktoria Szewczyk, Laura Czempik, Tatiana Bieniek, Julia Skoczylas oraz Natalia Zachara, Martyna Warmons, Amelia Anioł