W turnieju wzięły udział 24 drużyny szkolne i parafialne z trzech diecezji: gliwickiej, katowickiej i opolskiej. Zostały one podzielone na pięć grup, zgodnie z tymi na tegorocznym Mundialu. W Strzelcach Opolskich zagrały zatem takie drużyny jak Francja, Meksyk, Egipt, Belgia, Argentyna czy Brazylia.
Najpierw rozegrano fazę grupową, a następnie pucharową. Co ciekawe, niektóre mecze play-off musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Tak było chociażby w obu meczach finałowych.
W finale szkół podstawowych zagrały ze sobą USA (MSP nr 13 w Piekarach Śląskich) oraz Japonia (PSP nr 4 w Strzelcach Opolskich), a Amerykanie wygrali 4:2 w konkursie jedenastek. Brązowe medale zawisły na szyjach Chorwatów, których w tym turnieju reprezentowali uczniowie ZSP w Krośnicy.
Nie mniej ciekawie było w turnieju szkół ponadpodstawowych, gdzie zwycięzcę także wyłoniły rzuty karne. Belgowie, czyli uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, obronili zeszłoroczny tytuł, pokonując 3:1 Meksyk (ZSET Gliwice). Trzecie miejsce zajął Egipt (ZSZ w Opolu).
Po rozegraniu wszystkich meczów drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe medale, a także repliki mundialowych piłek. Wybrano najskuteczniejszych zawodników w poszczególnych grupach, jak również bramkarzy i MVP.
Organizatorami turnieju byli: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzelcach Opolskich, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.
Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!

Komentarze