W minionym tygodniu na stadionie w Strzelcach Opolskich odbyła się 17. edycja Międzydiecezjalnego Turniej o Puchar Świętego Jacka. W tym roku zawody rozegrano na wzór piłkarskich Mistrzostwa Świata, które trwają obecnie na boiskach Kanady, Meksyku oraz Stanów Zjednoczonych. Jednym z jego głównych celów jest propagowanie wartości w sporcie, ruchu wśród młodzieży, wpisuje się on również w takie akcje jak „Kibicuję Fair Play” oraz „Stop zwolnieniom z WF-u”.