Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział remont Pomnika Czynu Powstańczego i placu przed pomnikiem. - Mamy zabezpieczone na ten cel 16 mln zł - poinformował na Górze św. Anny.
- W pierwszej kolejności chodzi o sam pomnik, czyli miejsce pamięci, a w następnym etapie o remont amfiteatru - wskazał, pytany o odnowę całego kompleksu.
Co z amfiteatrem? "Potrzebny plan wydarzeń"
Wicepremier zaznaczył, że modernizacja amfiteatru będzie uzależniona m.in. od przygotowania odpowiedniego programu wydarzeń, które mogłyby odbywać się w tym miejscu.
- Inwestycja będzie miała głęboki sens, jeśli przez cały sezon będą organizowane w tej przestrzeni regularne wydarzenia - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.
Lokalni samorządowcy zadeklarowali wsparcie w przygotowaniu kalendarza imprez oraz pomysłów na tchnienie życia w to miejsce. Czy amfiteatr doczeka się remontu? Na tę odpowiedź trzeba jeszcze poczekać - wszystko zależy od dalszych działań i przygotowania planu jego wykorzystania.
Obiekty od lat czekają na remont, a ich stan z roku na rok staje się coraz groszy. Zgodnie z zapowiedziami, Pomnik Czynu Powstańczego może zyskać nowy wygląd już w ciągu najbliższego roku.
Narodowy Dzień Powstań Śląskich obchodzono 20 czerwca. Z tej okazji na Górze św. Anny odbyły się uroczyste obchody.
Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!

Komentarze