Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 20:49
Reklama promienniki

W zoo w Opolu będą małe tygrysy? Do ogrodu przyjechała partnerka dla Diego

Do ogrodu zoologicznego w Opolu przyjechała tygrysica Uma z czeskiego Zlina. Ma stworzyć parę z mieszkającym tam tygrysem Diego.
W zoo w Opolu będą małe tygrysy? Do ogrodu przyjechała partnerka dla Diego
Tygrys Diego ma partnerkę z Czech
Autor: Zoo Opole

Tygrysica zamieszkała w zoo w Opolu

Diego mieszka w niedawno wybudowanym budynku dzikich kotów od zimy ubiegłego roku. Kierownictwo ogrodu nie kryło jednak, że ma ambicję rozmnażać tygrysy i przygotowywano się do znalezienia samicy dla tygrysa żyjącego w Opolu.

Pierwotny plan zakładał sprowadzenie tygrysicy z zoo w Moskiwie, jednak napaść Rosji na Ukrainę pokrzyżowała te plany. W tej sytuacji rozpoczęto poszukiwania partnerki dla Diega w innych ogrodach. Ostatecznie wybrano Umę, trzyletnią samicę z zoo w Zlinie. Niedawno przyjechała do Opola.

- Samica od razu dobrze się u nas poczuła. Szybko zaczęła jeść, co bardzo dobrze świadczy o jej kondycji psychicznej i o tym, że szybko się u nas aklimatyzuje - tłumaczy Miłosz Bogdanowicz, rzecznik opolskiego zoo.

Zaznacza, że Diego widział się już ze swoją nową partnerką, lecz tylko przez kraty. - Oboje wciąż są względem siebie bardzo nieśmiali. Na ich pierwsze spotkanie na wybiegu trzeba będzie jeszcze poczekać - mówi.

- Zwiedzający przy odrobinie szczęścia jednak już teraz mogą dostrzec nową mieszkankę zoo, gdyż wychodzi ona na okólnik prowadzący z zaplecza - informuje Miłosz Bogdanowicz.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Tygrys Diego ma partnerkę z Czech
Tygrys Diego ma partnerkę z Czech

Tygrys Diego ma partnerkę z Czech
Tygrys Diego ma partnerkę z Czech

Tygrys Diego ma partnerkę z Czech
Tygrys Diego ma partnerkę z Czech


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklamapromienniki
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama