Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 20:41
Reklama Kolagen

W zoo w Opolu na świat przyszła zebra. Źrebaczek już bryka po wybiegu

Młody samiec zebry równikowej to nowy członek stada tych charakterystycznych zwierząt w ogrodzie zoologicznym w Opolu. Na razie jest pod opieką matki, ale wkrótce pieczę nad nim zacznie sprawować ojciec.
W zoo w Opolu na świat przyszła zebra. Źrebaczek już bryka po wybiegu
Młoda zebra na wybiegu zoo w Opolu
Autor: Zoo Opole

W opolskim zoo urodziła się zebra

Nowa zebra pojawiła się na świecie 1 września. Matka małego samczyka - samica, która przyszła na świat w Opolu - była z nim w ciąży przez rok. Ojcem źrebaczka jest samiec, którzy przyjechał do opolskiego zoo z Norwegii.

- Obecnie maluch, który nie ma jeszcze nadanego imienia, znajduje się pod czujnym i troskliwym okiem matki. Większość dnia spędza na spaniu i spożywaniu mleka. Po upływie 2 tygodni opiekę nad źrebakiem przejmie ojciec, który nauczy go między innymi hierarchii panującej w stadzie - mówi Miłosz Bogdanowicz, rzecznik ogrodu zoologicznego w Opolu.

Nowego członka stada zebr w Opolu można już oglądać na wybiegu, który zwierzęta te dzielą z żyrafami. Ma więc szanse na spotkanie z żyrafą, która urodziła się w zoo w połowie sierpnia.

Miłosz Bogdanowicz zaznacza, że każdy osobnik ma niepowtarzalny układ biało-czarnych pasów na ciele.

- W naturalnych siedliskach utrudniają one określenie dokładnej liczby członków stada oraz wybór najsłabszego osobnika jako celu ataku. Niektórzy badacze uważają również, że takie umaszczenie odstrasza też przenoszące choroby muchy tse-tse, które mają postrzegać gąszcz pasów jako... rosnące gęsto obok siebie drzewa czy krzewy - opisuje.

- W naturze zebra równikowa zamieszkuje sawanny na wschodzie Afryki (Zambia, Demokratyczna Republika Konga, Tanzania, Kenia, Etiopia). Zazwyczaj przedstawiciele tego gatunku żyją do 20 lat i osiągają wagę nawet 300 kilogramów. Żywią się roślinami, głównie trawami, krzewami i liśćmi - mówi rzecznik opolskiego zoo.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Młoda zebra na wybiegu zoo w Opolu
Młoda zebra na wybiegu zoo w Opolu

Młoda zebra na wybiegu zoo w Opolu
Młoda zebra na wybiegu zoo w Opolu

Młoda zebra na wybiegu zoo w Opolu
Młoda zebra na wybiegu zoo w Opolu

Młoda zebra na wybiegu zoo w Opolu
Młoda zebra na wybiegu zoo w Opolu

Młoda zebra na wybiegu zoo w Opolu
Młoda zebra na wybiegu zoo w Opolu


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklamapromienniki
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama