Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 20:39
Reklama

Mała Panew jest bezpieczna? WIOŚ: "Nie prowadzimy kontroli stanu tej rzeki"

Pod koniec lipca wyszło na jaw, że Odra jest zatruta. Na szeroką skalę mieszkańcy byli o tym informowani dopiero w sierpniu. Tysiące ton martwych ryb wydobytych z rzeki mocno zmartwiło naszych Czytelników. Od razu pojawiły się też pytania o to, czy Mała Panew jest bezpieczna.
Mała Panew jest bezpieczna? WIOŚ: "Nie prowadzimy kontroli stanu tej rzeki"
Sprzątanie brzegów Małej Panwi
Autor: Archiwum

Katastrofa ekologiczna na Odrze i śmiertelne żniwo wśród zwierząt poruszyły społeczeństwo. Dodatkowe niepokoje wzbudziły informacje o martwych rybach w Kanale Gliwickim, który niedawno został objęty zakazem korzystania z niego.

Mała Panew to prawy dopływ Odry. Czy jest bezpieczna? – pyta jeden z Czytelników. – Czy służby sanitarne monitorują stan tej rzeki? – zastanawiał się.

Wysłaliśmy do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu zapytanie o stan Małej Panwi. Otrzymaliśmy odpowiedź od Sylwii Stemplewskiej, rzeczniczki prasowej WIOŚ.

– W bieżącym roku do tutejszego Inspektoratu nie docierały zgłoszenia interwencyjne związane z zanieczyszczeniem przedmiotowego cieku. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie prowadzi kontroli stanu wód rzeki Małej Panwi, jednakże aktualnie prowadzone są codzienne badania monitoringowe m.in. wody powierzchniowej rzeki Odry na całym jej odcinku w granicach województwa opolskiego - wskazała.

- Punktami monitoringowymi są m.in. jaz Wróblin oraz jaz Chróścice, to jest powyżej oraz poniżej ujścia rzeki Małej Panwi do rzeki Odry. Dotychczas na przedmiotowym odcinku nie odnotowano istotnych wahań badanych parametrów, które mogłyby wskazywać na zanieczyszczenie cieków dopływających na tym odcinku do rzeki Odry – poinformowała rzeczniczka.

Dodajmy, że Mała Panew jest od czasu do czasu sprzątana przez wolontariuszy. Okazuje się bowiem, że sporo osób traktuje rzeki jak śmietnik. Tylko podczas ostatniej akcji porządkowej zebrano blisko 150 kilogramów odpadów!

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama