Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:15
Reklama

Zwyrodnialec postrzelił bociana. Trwa walka o życie ptaka i poszukiwania sprawcy

Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi" otrzymało zgłoszenie o martwym bocianie. Ornitolog, który przybył na miejsce stwierdził, że zwierzę żyje. Okazało się, że zostało postrzelone. Teraz ptak walczy o życie. Sytuacja poruszyła internautów, którzy wraz z wolontariuszami poszukują osoby, która do niego strzelała.
Zwyrodnialec postrzelił bociana. Trwa walka o życie ptaka i poszukiwania sprawcy
Zwyrodnialec postrzelił bociana. Trwa walka o życie ptaka i poszukiwania sprawcy
Autor: fot. pixabay.com / zdjęcie ilustracyjne

Ktoś strzelał do bociana. Trwają poszukiwania sprawcy

Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi"  to organizacja, która ochrania i pomaga dzikim zwierzętom. W sobotę, 30 lipca, otrzymała zgłoszenie o martwym bocianie. Znaleziono go na polach na terenie powiatu krapkowickiego, między Ściborowicami a Kórnicą. 

Na miejsce zdarzenia przybył ornitolog, który stwierdził, że ptak żyje. Przewieziono go do przychodni weterynaryjnej w Opolu, gdzie wykonano badania i stwierdzono, że w jego ciele, w mostku i w głowie, znajduje się śrut. 

- Bocian został dwukrotnie celnie postrzelony. Jest po trwającej trzy godziny operacji. Jego stan jest ciężki, nie wstaje, jest sparaliżowany. Walczymy o jego życie. Teraz najważniejsze jest to, by przeżył, ale nie wiemy czy w przyszłości stanie na nogi i będzie mógł wrócić na wolność - mówi przedstawicielka Opolskiego Centrum Lecznictwa i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi". 

Wolontariusze poszukują świadków zdarzenia i proszą o kontakt osoby, które wiedzą coś na ten temat. Zapewniają anonimowość. Stronę Opolskiego Centrum Lecznictwa i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi" znaleźć można na Facebooku. 

Polskie bociany białe podlegają ścisłej ochronie, dlatego - jak wskazują działacze centrum - ciężko jest zrozumieć bestialstwo, jakim jest strzelanie do tych ptaków. 

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Zwyrodnialec postrzelił bociana
Zwyrodnialec postrzelił bociana

fot. FB - Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi"


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Pit 31.07.2022 22:37
Znaleźć, rozebrać, związać i wystawić na rynku. Obok kilka witek do chlosty. Podpisac co zrobił. Chętni się znajdą. Ja napewno bo co bociek zawinił.

ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Pamiętajmy o tym, że drzewa pochodzą z lasu. Ludzie chcą mieć panele, drewniane deski, meble - pani Agnieszko, ludzie krzyczą, że chcą mieć las, a nie panele, proszę nie przeinaczać, co z tego, że zrzucicie odpowiedzialność na ministra, który zatwierdzi plan, wszyscy dobrze wiedzą, że minister potrzebuje na 500+, węgiel+ i chrust+, podpisze wszystko, żeby kasę odstać, a o las niech się troszczą następni...Data dodania komentarza: 17.08.2022, 12:09Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama