Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 17:50
Reklama

Niezwykła impreza dla przyszłej mamy. Baby shower zyskuje na popularności

Baby shower to kolejna po walentynkach czy Halloween impreza, która przywędrowała do nas z Ameryki. Staje się ona coraz bardziej popularna i zyskuje coraz szersze grono fanek. Taką imprezę przyjaciółki zorganizowały dla pani Urszuli z Leśnicy, która podzieliła się z nami swoimi wrażeniami.
Niezwykła impreza dla przyszłej mamy. Baby shower zyskuje na popularności
Pani Ula z Leśnicy świętowała baby shower w gronie najbliższych kobiet. Na imprezie nie mogło zabraknąć tematycznych ozdób. W tym przypadku królował kolor niebieski
Autor: archiwum prywatne

Baby shower - impreza dla przyszłej mamy 

Baby shower to przyjęcie wyprawiane na cześć przyszłej mamy i maluszka, który niebawem pojawi się na świecie. Często jest imprezą niespodzianką dla kobiety spodziewającej się dziecka. Świętowanie przebiega w damskim gronie, zazwyczaj w otoczeniu najbliższych przyjaciółek, koleżanek i członkiń rodziny. To moment na obdarowanie ciężarnej prezentami zarówno dla niej, jak i dzidziusia, a także otoczenie jej troską i wsparciem.

Choć za oceanem zwyczaj kultywowany jest od lat, do nas dotarł niedawno. Mimo to coraz więcej osób decyduje się na organizację baby shower, które w Polsce znane jest również jako bociankowe. Taką imprezę grupa bliskich kobiet zorganizowała dla pani Urszuli z Leśnicy, która mamą zostanie za kilka tygodni.

- Nie wiedziałam wcześniej o tej imprezie. Była to dla mnie bardzo miła niespodzianka - przyznaje pani Ula. 

- Uważam, że to rewelacyjny pomysł, bo to coś i dla mamy, i dla dziecka - dodaje.

Podczas baby shower nie może zabraknąć elementów, które dodają klimatu imprezie i sprawią, że będzie szczególnym przeżyciem dla ciężarnej.

- Nasz udał się wspaniale. Fajne miejsce, czyli Magiczny Zakątek w Raszowej, dobre jedzenie, dekoracje, prezenty i przede wszystkim miłe towarzystwo sprawiły, że poczułam się wyjątkowo, a także na chwilę mogłam zapomnieć o trudach ostatnich tygodni ciąży, takich jak opuchnięte nogi czy zgaga, i dobrze się bawić. Bardzo ważne było dla mnie to, że poczułam ogromne wsparcie bliskich mi kobiet - wspomina przyszła mama.

Pani Urszula spędziła przyjęcie z mamami mażoretek, które pod jej okiem trenują przy Leśnickim Ośrodku Kultury i Rekreacji, szwagierką i przyjaciółkami, które chętnie dzieliły się z nią macierzyńskimi doświadczeniami.

- Jako przyszła mama mogłam liczyć na rady obecnych na imprezie mam, które w tej materii są dużo bardziej doświadczone. Dyskutowałyśmy o wszystkim, zarówno o tych dobrych, jak i trudniejszych stronach macierzyństwa - opowiada pani Ula. 

- Oprócz tego był czas na babskie pogaduchy, poczęstunek, rozpakowywanie prezentów i małą sesję zdjęciową. W imieniu swoim i synka chciałabym jeszcze raz serdecznie podziękować dziewczynom za wspaniale spędzony czas. Nasze spotkanie dało mi wiele pozytywnej energii. Zachęcam do organizowania takich imprez, ponieważ dla przyszłych mam może to być jedna z ostatnich okazji do rozerwania się i spędzenia czasu w większym gronie kobiet. Wiadomo, że po urodzeniu dziecka cały świat kręci się wokół niego i ciężko wyrwać się z domu - dodaje.

Imprezę wyprawiły niezawodne organizatorki. Wszystko zaplanowały tak, aby do końca pozostała niespodzianką.

- Pod koniec czerwca w Tarnobrzegu odbyły się Mistrzostwa Polski Mażoretek, na które z naszymi tancerkami pojechała Ula. Chciałyśmy jej za to podziękować. Stwierdziłyśmy, że nie będziemy kupować prezentu, a zrobimy dla niej przyjęcie - opowiada pani Aneta, jedna z organizatorek. 

- Wkręciłyśmy Ulę, bo myślała, że jedzie na miejsce imprezy w zupełnie innym celu. Była bardzo zaskoczona, a wszystko świetnie się udało. Chciałyśmy dać jej trochę wsparcia, a także przygotowałyśmy prezenty dla maluszka, które przydadzą się w pierwszych miesiącach życia. Z kolei dla Uli, jej męża i dzieciaczka miałyśmy bon na sesję fotograficzną, która z pewnością będzie piękną pamiątką dla całej trójki - dopowiada.

Oczekiwanie na dziecko to szczególny czas w życiu kobiety. Baby shower może być ciekawym doświadczeniem dla przyszłej mamy i momentem na podzielenie się radością z innymi kobietami. Choć zwyczaj ma coraz więcej zwolenniczek, są kobiety, które ze świętowaniem wolą poczekać do narodzin dziecka. Pani Urszuli życzymy pomyślnego rozwiązania, a także wiele zdrowia zarówno dla niej, jak i maluszka!

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Pamiętajmy o tym, że drzewa pochodzą z lasu. Ludzie chcą mieć panele, drewniane deski, meble - pani Agnieszko, ludzie krzyczą, że chcą mieć las, a nie panele, proszę nie przeinaczać, co z tego, że zrzucicie odpowiedzialność na ministra, który zatwierdzi plan, wszyscy dobrze wiedzą, że minister potrzebuje na 500+, węgiel+ i chrust+, podpisze wszystko, żeby kasę odstać, a o las niech się troszczą następni...Data dodania komentarza: 17.08.2022, 12:09Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama