Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 06:43
Reklama

Kilkudniowy bociek wypadł z gniazda. Uratowali go mieszkańcy Wierchlesia

We Wierchlesiu z gniazda przy skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Polnej wypadł mały bocian. Na szczęście mieszkańcy byli czujni i go uratowali. Ptak trafił pod opiekę Opolskiego Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi".
Ładuję odtwarzacz...

Mieszkańcy Wierchlesia uratowali małego bociana

- Dzięki czujności państwa Gawlik i powiadomieniu odpowiednich służb kilkudniowe pisklę zostało na czas uratowane i ma szansę po leczeniu wrócić do swojego środowiska - mówi sołtyska Martyna Małek-Bombelka. 

- Jak mówi nasza mieszkanka, Ewelina Gawlik, ten bociuś, to "nasz Tomek". Dziękuję mieszkańcom za czujność i uratowanie naszego małego przyjaciela - dodaje. 

Ptak trafił pod opiekę Opolskiego Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi".

- Upadek zamortyzowały krzewy, dzięki czemu pisklę nie odniosło żadnych obrażeń - informują przedstawiciele ośrodka leczniczego. 

Teraz malec będzie obserwowany przez około 20 dni.

- Plan jego pobytu w naszym centrum został uzgodniony ze współpracującym z nami ornitologiem. W odpowiednim wieku, za ok. 20-25 dni, bocian zostanie podrzucony do dzikiego gniazda, tak aby wychowywał się w warunkach najbliższych naturalnym, zachowując prawidłowe instynkty i dzikość. To najlepsza dla niego opcja - podają przedstawiciele centrum "Avi".  

- W zeszłym roku wykonaliśmy 8 podrzutek młodocianych osobników do obcych gniazd, wszystkie odniosły 100% skuteczności, wszystkie ptaki opuściły gniazda i pokonują dalekie trasy. Warto dodać, że podrzucenie malca do dzikiego gniazda, gdzie dodatkowo są inne małe, daje mu największe szanse na normalne życie w swoim środowisku. Jeśli mały bociek zostanie wychowany przez ludzi, nie odnajdzie się w swoim naturalnym otoczeniu, zostaje skazany na życie w klatce. To ważne, by odpowiedzialnie podchodzić do podobnych sytuacji - przestrzegają.

Boćka z Wierchlesia można wesprzeć, wpłacając datki na konto:

Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi"

86 1090 2138 0000 0001 4699 9709

Z dopiskiem: Darowizna dla dzikich zwierząt.

Dla przelewów z zagranicy:

Swift: WBKPPLPP

IBAN: PL86109021380000000146999709

Z dopiskiem: Darowizna dla dzikich zwierząt.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 21°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: edekTreść komentarza: Gauleiter Czarnek!! Profesor? w czym?Data dodania komentarza: 30.06.2022, 23:18Źródło komentarza: Przemysław Czarnek „opiekunem” PiS w regionie. Mniejszość niemiecka krytykujeAutor komentarza: EdwardTreść komentarza: Władze miasta wszystkiego się pozbywają. Na inne głupie pomysły znajdują się miliony, a na taki budynek twierdzą, że nie mają funduszy. Może sprzedajmy ratusz, tam również można prowadzić biznes. Mam nadzieję, że kolejne wybory wymiotą tych starych urzędników, a przyjdą nowi młodzi z pomysłami.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:34Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: PLTreść komentarza: ZŁODZIEJSTWO ... 6,5 ha + pałac za 5 mln ... remont malutkiego placyka żeromskiego ok 6 mln ... mamo ja wariat , kup mi komisariatData dodania komentarza: 30.06.2022, 11:14Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: MonikaNTreść komentarza: Rodzinę Motocyklisty bardzo proszę o pilny kontakt tel. 668 520 532Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:17Źródło komentarza: Wypadek na drodze krajowej nr 88. Zderzenie volkswagena z motocyklemAutor komentarza: SmokTreść komentarza: W tym wypadku ponoć dokumenty były gotowe, tylko terminu nie było.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:16Źródło komentarza: Odbiór dokumentów w strzeleckim starostwie. "Ile dni urlopu na to trzeba?!"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: "Nawierzchnia zachęca kierowców, a to się nie podoba mieszkańcom" - czy to czasem nie ci sami ludzie? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że sami sobie robią kuku. Staje taki jeden przy płocie i grzmi, jak to "ci wariaci" jeżdżą, a potem wsiada do auta i robi to samo, bo on "tylko coś tam...".Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:14Źródło komentarza: Tablica mierząca prędkość w Staniszczach Wielkich. Będą jeździć wolniej?
ReklamaStahlbau
Reklama