„Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki, Nauczycielki Joanny Strzelzyk. Pani Joanna była osobą niezwykle życzliwą, oddaną swojej pracy oraz uczniom. Przez lata swojej działalności pedagogicznej z pasją przekazywała wiedzę, wspierała rozwój młodych ludzi i kształtowała ich postawy. Zapamiętamy Ją jako nauczycielkę pełną serdeczności, cierpliwości i zaangażowania, zawsze gotową służyć pomocą i dobrym słowem” - czytamy na stronie internetowej placówki z Dziewkowic.
Również strzelecka „Jedynka” zamieszcza emocjonalne pożegnanie swojej pedagożki, zaznaczając, że to ogromna strata dla całej społeczności:
„Trudno pogodzić się z Jej odejściem. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako osoba pełna dobroci, życzliwości i wiary, którą dzieliła się z innymi każdego dnia. Była obecna w życiu naszej szkoły nie tylko jako nauczyciel, ale przede wszystkim jako człowiek o wielkim sercu. Dziękujemy za wspólnie spędzone lata, za każde dobre słowo, uśmiech, wsparcie i świadectwo życia (…) Asiu, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i pamięci..." - czytamy na stronie szkoły.
Joanna Strzelzyk zostanie zapamiętana nie tylko jako lubiana i ceniona nauczycielka. Przez lata prowadziła szkolne koło teatralno-kabaretowe, była też opiekunką szkolnego samorządu, angażowała się w wiele inicjatyw społecznych i organizowała wydarzenia takie jak np. jasełka, kiermasze, czy obchody Dnia Św. Marcina.
Zmarła 24 czerwca. Jak informuje Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona 27 czerwca 2026 roku (sobota) o godz. 9.00 w kościele pw. Świętych Joachima i Anny w Dziewkowicach.

Komentarze