– Festyn Rodzinny to już tradycja. Co roku organizujemy tego typu wydarzenie. Tu nie chodzi tylko o rodzinę – to festyn dla wszystkich, mający jednoczyć we wspólnej, rodzinnej atmosferze. Mamy mnóstwo bezpłatnych atrakcji dla dzieci – mówi o wydarzeniu organizowanym przez radę sołecką, Młodzieżową Radę Sołecką, Koło Otmickich Kobiet i ZSP w Otmicach sołtys i jeden z organizatorów, Roman Larisz.
Faktycznie na gości, nie tylko tych najmłodszych, czekało wiele atrakcji. Były dmuchańce, strzelanie z łuku, malowanie twarzy, kurtyna wodna czy popcorn. Można było też spróbować swoich sił i dosiąść byka. Młodzieżowa Rada Gminy zorganizowała turniej rodeo na symulatorze byka. Każdy mógł się sprawdzić, starając się utrzymać na wierzgającym zwierzęciu jak najdłużej i walcząc o puchar sołtysa.
Wiele atrakcji było całkowicie darmowych dla dzieci.
– Co roku mamy to za darmo. Staramy się zostawić na to pieniądze. Oszczędzamy na różnych rzeczach, wykonując je samodzielnie. Różne prace pielęgnacyjne, budowlane czy montażowe, za które trzeba by słono zapłacić, robimy sami, oszczędzając po to, by potem móc sprawić taką radość dzieciom – mówi sołtys.
Wiele działo się również na scenie festynu. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie ZSP w Otmicach. Przed zebranymi wystąpili laureaci i uczestnicy konkursów artystycznych, takich jak chociażby Śląskie Beranie czy Gminny Konkurs Wokalny w Krośnicy.
Później uwagę publiczności przykuły występy solistów i grup Niro Dance School, które zachwyciły zebranych nie tylko doskonałą kondycją, ale i koordynacją. Po nich, o godzinie 19, wystąpiła Julia Ledwoch-Muskała.
Na koniec zaś do wspólnej zabawy zaprosił zebranych DJ Wasyl. Impreza trwała do późnych godzin nocnych. W jej trakcie, o godz. 22.15, niebo rozświetliły fajerwerki.
Wydarzenie spotkało się z pozytywnym odbiorem mieszkańców.
– Jesteśmy tutaj co roku. Nam się podoba, dzieciaki są zachwycone, atrakcji jest dużo, są darmowe dmuchańce. Można też zjeść coś ciepłego – wskazywała Gosia.
– Bardzo elegancka impreza, mamy dobrego sołtysa. Jest bardzo miły. On przez zimę nam śnieg odgarnia. Nie można na niego złego słowa powiedzieć – dodaje pani Maria.
Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!

Komentarze